Chorwacja się rozpędza. Bez większych problemów pokonała Kanadę

27 lis 2022, 19:00

W niedzielę późnym popołudniem rozegrane zostało spotkanie Chorwacja – Kanada. Na Khalifa International Stadium w Dosze lepsza okazała się drużyna ze Starego Kontynentu, która wygrała aż 4:1. Początek nie zapowiadał jednak takiego scenariusza, a pierwsi futbolówkę do siatki skierowali Kanadyjczycy.

Złe dobrego początki. Gol Daviesa zmotywował Chorwatów

Zarówno Chorwaci, jak i Kanadyjczycy nie mieli powodów do zadowolenia po pierwszej kolejce mundialu w Katarze. Wicemistrzowie świata w poprzednim spotkaniu tylko bezbramkowo zremisowali z Marokiem. Natomiast ekipa z Ameryki Północnej, pomimo dobrej gry, przegrała z Belgami (0:1). We wspomnianym meczu rzut karny zmarnował Alphonso Davies.

Zepsuta “jedenastka” podziała na reprezentanta Kanada mobilizująco. W starciu przeciwko Chorwacji zawodnik Bayernu Monachium popisał się fantastycznym strzałem głową i już w drugiej minucie meczu dał swojemu zespołowi prowadzenia na Khalifa International Stadium. Kanadyjczyk trafił do siatki Chorwatów już po 68 sekundach od pierwszego gwizdka sędziego.

Reprezentacja z Ameryki Północnej prowadziła do 36. minuty. Wówczas gola wyrównującego zdobyli Chorwaci, a futbolówkę do siatki w efektowny sposób skierował Andrej Kramaric. To był jednak dopiero początek. Europejczycy wrzucili wyższy bieg i jeszcze przed przerwą prowadzili 2:1. Bramkę zdobył Marko Livaja.

Po zmianie stron tempo meczu nie zmalało. Nadal obie ekipy tworzyły sobie liczne okazje do zdobycia bramki, a bliscy zmienienia wyniku byli m.in. Jonathan Osorio oraz Mateo Kovacic. Ostatecznie na 3:1 podwyższył Kramaric, który w 70. minucie popisał się jeszcze piękniejszym strzałem niż w pierwszej połowie. Wynik na 4:1 ustalił natomiast Lovro Majer. To był wspaniały mecz w wykonaniu Chorwatów.

Po dwóch kolejkach podopieczni Zlatko Dalicia zostali lideremi grupy F. Z kolei Kanadyjczycy notując drugą porażkę na mundialu, pozbawili się szans na awans do fazy pucharowej tego turnieju. W ostatnim meczu powalczą więc tylko o honor.