Christophe Galtier nowym trenerem PSG! Spora odprawa dla Pochettino

Christophe Galtier zostanie mianowany nowym trenerem Paris Saint-Germain. Francuski szkoleniowiec ustalił warunki indywidualnego kontraktu z mistrzami kraju. 55-latek przejmie drużynę po oficjalnym zerwaniu umowy z Mauricio Pochettino, który otrzyma sporą odprawę.

Przebudowa i odprawa Pochettino

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Paris Saint-Germain sukcesywnie zmierza do decydującej fazy dotyczącej gruntownej przebudowy drużyny przed zbliżającym się sezonem 2022/2023. Mistrzowie Francji ogłosili już zatrudnienie nowego dyrektora sportowego, a mianowicie Luisa Camposa. Natomiast wkrótce zapewne zaprezentują Christophe’a Galtiera jako menedżera zespołu.

Klub z Parc des Princes niedawno zasiadł do rozmów w sprawie rozwiązania umowy z dotychczasowym trenerem, Mauricio Pochettino. Tematem negocjacji była kwota, którą władze PSG muszą uiścić za przedwczesne rozwiązanie kontraktu obowiązującego do 30 czerwca 2023 roku. Rekompensata przysługująca Argentyńczykowi wyniesie 15-20 milionów euro.

Christophe Galtier nowym trenerem PSG

Jak informuje “L’Equipe”, kierownictwo paryskiego klubu zapłaciło również odszkodowanie OGC Nice za zerwanie umowy z ich dotychczasowym szkoleniowcem. Negocjacje przebiegły bez żadnych zakłóceń i strony ustaliły, że do klubowej kasy Nicei wpłynie 10 milionów euro. Christophe Galtier podpisze dwuletni kontrakt z PSG w ciągu następnych dni.

W umowie 55-latka ma być zawarta opcja przedłużenia umowy do 30 czerwca 2026 roku. Według francuskich dziennikarzy nowy menedżer Paris Saint-Germain otrzyma podwyżkę w stosunku do zarobków z Nicei, ale nie zgarnie wynagrodzenia większego, niż Pochettino. Największym sukcesem Galtiera jest mistrzostwo Francji zdobyte w 2021 roku, kiedy szkolił drużynę OSC Lillle.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

PSG nie przestaje marzyć. Klub naciska na Zidane’a i oferuje fortunę

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

Reklama