Christopher Galtier potwierdził odejście Messiego z PSG. Wciąż mamy jednak znaki zapytania

Od początku maja różni dziennikarze z Hiszpanii i Francji informowali, że Lionel Messi na pewno nie przedłuży kontraktu z Paris Saint-Germain i opuści Francję. Christopher Galtier w rozmowie z mediami przed ostatnim meczem sezonu potwierdził te informacje. Argentyńczyk kończy swoją dwuletnią przygodę z Paryżem. Teraz czas na…?

Messi kończy przygodę w Paryżu

Aktualny mistrz świata przyszedł do PSG w sierpniu 2021 roku po tym, jak został zmuszony do odejścia z ukochanej przez siebie FC Barcelony. W tym czasie sięgnął po dwa mistrzostwa Francji oraz Superpuchar Francji. Sobotni mecz zamykający jego drugi sezon na boiskach Ligue 1 przeciwko Clermont będzie dla Lionela Messiego ostatnim na stadionie Parc des Princes. Przynajmniej w roli gospodarza, to czy będzie miał okazję zagrać jeszcze na tym obiekcie zależy od tego, jaki kierunek obierze.

– Miałem zaszczyt trenować najlepszego piłkarza w historii piłki nożnej. Mecz przeciwko Clermont będzie jego ostatnim meczem w barwach PSG i mam nadzieję, że zostanie ciepło przyjęty. W tym roku był ważną częścią zespołu, zawsze był dostępny dla drużyny. Nie sądzę, aby jakiekolwiek komentarze i krytyka były uzasadnione – przyznał Galtier, trener PSG.

Jeśli chodzi o przyszły sezon w wykonaniu Messiego to opcje są dwie, a w zasadzie trzy. Poniżej przedstawiłem je w skrócie.

  1. Messi otrzymuje rajski kontrakt od jednego z klubów Arabii Saudyjskiej i kończy z piłką w Europie;
  2. Argentyńczyk przenosi się do Stanów Zjednoczonych i kontynuuje karierę w MLS, również na bardzo dobrym 4-letnim kontrakcie;
  3. Messi porozumiewa się Inter Miami, jak w opcji nr 2, ale zostaje wypożyczony na okres od 6 do 18 miesięcy do FC Barcelony.

PSG znalazło następcę Messiego. Chce gwiazdę Premier League

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA