Chrobry Głogów z piekła do nieba!

18 paź 2015, 14:31

Chrobry Głogów pokonał na swoim stadionie Zawiszę Bydgoszcz 3-1 i awansował na piąte miejsce w tabeli I ligi. Piłkarze Chrobrego wyszli na drugą połowę bardziej zmotywowali i zdemolowali obronę Zawiszy. To drugi mecz z rzędu, gdy bydgoszczanie tracą trzy bramki.

W spotkaniu kończącym 13. kolejkę I ligi Chrobry Głogów podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Oba zespoły plasują się w górnej połówce tabeli i nadal mają szanse na awans do Ekstraklasy.

Już w 3. minucie bramkarz Zawiszy uchronił swój zespół przed stratą pierwszej bramki. W pierwszych 20. minutach sytuacje miał Patejuk, ale pomocnik Zawiszy nie zdołał ich zamienić na gola. Goście przeważali, a Patejuk co chwilę groźnie dośrodkowywał. Zawisza stosował wysoki pressing, z którym nie radzili sobie zawodnicy Chrobrego. Przewaga gości została udokumentowana dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, gdy w zamieszaniu pod bramką najlepszym instynktem popisał się Panayotov.

Sześć minut po wznowieniu fantastyczną akcję przeprowadził Gąsior. Ograł kilku piłkarzy Zawiszy, podał do Górskiego, który wykończył ten atak strzałem dającym wyrównanie. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga gospodarzy, a dobre sytuacje mieli Drewniak, Kościelniak i Gąsior. W 65. minucie Chrobry wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Byrtek ładnie zgrał piłkę głową, a strzał Drewniaka zatrzepotał w siatce. Piłkarze Zawiszy nie zdołali się jeszcze otrząsnąć, a już przegrywali dwoma bramkami. Kolejny stały fragment gry, dośrodkowanie Drewniaka, a Bogusławski “szczupakiem” strzelił bramkę. 10. minut przed końcem po kornerze Zawisza miał szansę na kontaktową bramkę, ale niezłe dośrodkowanie nie zostało zamienione na bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Chrobry dzięki zwycięstwu awansował na piąte miejsce w tabeli, wyprzedzając dzisiejszego rywala.

I liga 13. kolejka

Chrobry Głogów – Zawisza Bydgoszcz 3-1 (0-1)

0-1 45′ Panayotov
1-1 51′ Górski
2-1 65′ Drewniak
3-1 70′ Bogusławski

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Hudyma – Łukowski, Stawarczyk, Patejuk

Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb, Bogusławski, Byrtek, Samiec – Kościelniak (82′ Hodowany), Gąsior (90+2 Hałambiec), Drewniak, Sędziak (62′ Hudyma) – Szczepaniak, Górski

Zawisza: Węglarz – Igumanović, Stawarczyk, Wełnicki (63′ Nawotczyński), Nykiel – Kona, Łukowski (75′ Gajewski), Mica (36′ Smektała), Patejuk, Panayotov – Lewicki