Chrobry, Olimpia i Wigry z punktami. Bez bramek w Kluczborku – Przegląd boisk I ligi piłki nożnej

16 kwi 2016, 20:37

W sobotnich spotkaniach I ligi, poza porażką GKS-u Katowice z Olimpią (0:2), obyło się bez niespodzianek. Pewne zwycięstwa odniosły ekipy Chrobrego i Wigier. Bezbramkowy wynik padł w Kluczborku, pomiędzy miejscowym MKS-em, a Miedzią Legnicą.

Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn 3:0 (0:0).

Wynik spotkania otworzył obrońca gospodarzy, Michał Michalec. Chrobry kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, dokładając jeszcze dwa trafienia w drugiej połowie. W 75 minucie akcje skutecznie wykończył Paweł Wojciechowski, natomiast Maciej Górski w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania.

GKS Katowice – Olimpia Grudziądz 0:2 (0:1).

Miejscowy GKS uległ przedostatniej w tabeli I ligi Olimpii Grudziądz. Prowadzenie gościom dał obrońca Jakub Szarpak w 15 minucie spotkania. Katowicki zespół zamiast odrobić straty, stracił bramkę w doliczonym czasie gry. Autorem drugiego trafienia Marcin Smoliński.

MKS Kluczbork – Miedź Legnica 0:0 (0:0).

Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 3:1 (2:1).

Pojedynek lepiej rozpoczął się dla gości. Prowadzenie dla Pogoni uzyskał Daniel Gołębiewski w 23 minucie. Długo jednak prowadzenia nie utrzymała, bowiem trzy minuty później wyrównał Damian Gąska. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie Wigry wyprowadził Kamil Adamek. W 67 minucie wynik spotkania ustalił Kamil Zapolnik.