Claudio Ranieri skomentował występ Kapustki i Wasyla

9 lut 2017, 11:53

Claudio Ranieri lakonicznie podsumował wczorajszy występ Bartosza Kapustki w 1/16 finału Pucharu Anglii. Trener Leicester City odniósł się również do postawy Marcina Wasilewskiego.

Bartosz Kapustka rozegrał wczoraj swój pierwszy mecz w podstawowym składzie w barwach Leicester City. Reprezentant Polski przebywał na boisku nieco ponad osiemdziesiąt minut, a jego drużyna po dogrywce pokonała 3:1 Derby Country. Pomocnik otrzymał owację na stojąco z trybun King Power Stadium za walkę i zaangażowanie, jednak w brytyjskich mediach opinie o występie “Kapiego” są podzielone. Zdaniem dziennikarzy “Mirror” zasłużył on na notę 5, zaś “Leicester Mercury” oceniło jego występ na siódemkę.

Drugim z Polaków, który od pierwszej minuty rozpoczął środowe starcie z Derby, był Marcin Wasilewski. Doświadczony obrońca pozostał na boisku do końcowego gwizdka, a jego występ został jednomyślnie oceniony na notę 6.

Trener Lisów pokusił się o lakoniczny komentarz dotyczący występu Polaków w wygranym starciu z niżej notowanym rywalem:

– Miło było zobaczyć w akcji tych, którzy w tym sezonie rzadko mieli okazję do występów. Kapustka zaprezentował się z dobrej strony, podobnie jak Marcin Wasilewski