CLJ: Legia wygrywa z Lechem i jest bliżej finału. Remis w Szczecinie

25 maj 2016, 21:04

W pierwszych półfinałowych spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa pokonała Lech Poznań 2:1 (0:1), a Pogoń Szczecin zremisowała z Jagiellonią Białystok 2:2 (1:1).

W spotkaniu Legii z Lechem lepszy początek mieli ci drudzy i to właśnie Kolejorz schodził do szatni na przerwę prowadząc 1:0. Bramkę otwierającą wynik meczu po pięknej indywidualnej akcji zdobył Dawid Kurminowski. Druga część gry należała do stołecznego zespołu, czego efektem były zdobyte bramki. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Miłosz Szczepański, a chwilę później ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania.

Drugi półfinał zakończył się remisem 2:2, co przed rewanżem daje minimalną przewagę Jagiellonii. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: Marcin Pigiel i Paweł Marczuk (trafienie samobójcze) dla zespołu z Białegostoku oraz Marcin Listkowski i Gracjan Jaroch dla Pogoni.

Spotkania rewanżowe zostaną rozegrane 29 maja.