Reklama

Co dalej z Hamalainenem?

Wciąż nieznana jest przyszłość Kaspera Hamalainena, którego kontrakt z Lechem Poznań wygasa z końcem roku. Fińskiego pomocnika do pozostania w zespole namawia trener Maciej Skorża.

Kasper Hamalainen przyszedł na Bułgarską ze szwedzkiego Djurgaardens IF i z miejsca stał się wiodącą postacią drużyny. Na tle zawodników występujących w polskiej lidze wyróżniał się nienaganną techniką, inteligencją boiskową, zmysłem do gry kombinacyjnej oraz niezłym uderzeniem. W minionym sezonie Ekstraklasy wystąpił w 36 meczach, zdobywając 13 bramek i notując 7 asyst. Wielu ekspertów uznało Hamalainena za głównego budowniczego sukcesu Lecha, który po pięciu latach wreszcie odzyskał tytuł mistrzowski.

Kibicom „Kolejorza” ciężko jest sobie wyobrazić drużynę bez fińskiego pomocnika, jednak wiele na to wskazuję, iż dla Hamalainena jest to ostatnia runda w polskiej Ekstraklasie. Działacze klubu złożyli mu prozycję nowego kontraktu już w minionym sezonie, ale zawodnik nie był zainteresowany.

„Przed Kasperem czeka najtrudniejszą decyzja, jaka może stanąć przed takim piłkarzem: czy chce spróbować sił w silniejszej lidze, w lepszym klubie, czy uzna, że Lech Poznań to dobre miejsce do pozostania na dłużej.”  – mówił w wywiadzie Piotr Rutkowski, wiceprezes Lecha Poznań.

„Umówiliśmy się z zawodnikiem, że pozostanie w klubie do grudnia i wypełni kontrakt jak prawdziwy profesjonalista. Kasper powiedział nam, że potem chce spróbować czegoś innego. Zawodnik bierze mocno pod uwagę powrót do Skandynawii, gdyż bardzo ceni sobie rodzinę i ja to rozumiem” – dodaje Rutkowski

W Poznaniu cały czas żyją nadzieję, że ostatecznie uda się zatrzymać Fina w zespole. Główną rolę w namówieniu pomocnika do pozostania w klubie przy Bułgarskiej ma odegrać trener Maciej Skorża.

„Nie będę ukrywać, że ciężko jest mi sobie wyobrazić drużynę bez Kaspra. Chciałbym, że pozostał i dalej grał w Lechu. Jakie są na to szanse? Rozmawiamy ze sobą bardzo często. Z władzami klubu również. Mam wrażenie, że w naszych rękach mamy coraz więcej atutów, żeby go zatrzymać w Poznaniu. Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale mam nadzieję, że sprawa zakończy się po naszej myśli. Nie czuję komfortu pracy, mając świadomość, że Kasper w każdym momencie może podpisać kontrakt z innym klubem” – mówi szczerze Skorża

Wiele wskazuje na to, że kolejne tygodnie będą decydujące w kwestii przyszłości Hamalainena. Wpływ na korzystną dla Lecha decyzję Fina może mieć dobra postawa zespołu w europejskich pucharach.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama