Co z Magierą w Śląsku Wrocław? “Za kilka dni podejmę decyzję”

31 maj 2023, 13:03

Jacek Magiera wykonał postawione przed nim zadanie i utrzymał Śląsk Wrocław w PKO BP Ekstraklasie. Jego kontrakt wygasa jednak wraz z końcem czerwca i jak sam przyznał, jeszcze nie wie, jaką podejmie decyzję co do swojej przyszłości.

Śląsk cudem utrzymał się w Ekstraklasie

Przez pewien czas wydawało się, że Śląsk Wrocław jest murowanym kandydatem do spadku z PKO BP Ekstraklasy. Prowadzona przez Ivana Djurdjevica drużyna z Dolnego Śląska systematycznie spadała w ligowej tabeli, aż w połowie kwietnia, po porażce 1:3 z Wartą Poznań trafiła do strefy spadkowej.

Władze klubu postanowiły zareagować i zatrudniły Jacka Magierę, którego zdaniem było uratowanie zespołu przed degradacją. Choć pod wodzą nowego/starego trenera Śląsk przegrał dwa pierwsze mecze, ostatecznie zdołał się utrzymać za sprawą zwycięstwa 4:2 nad Miedzią Legnica.

Magiera czeka z decyzją dot. przyszłości

Po utrzymaniu na najwyższym poziomie, wciąż nie jest jasna przyszłość Jacka Magiery. W ostatnich dniach pojawiły się informacje o intratnej propozycji ze Stali Rzeszów, która buduje ambitny projekt. Obecny trener Śląska miał być jego głównym elementem.

W tej chwili nie chcę rozmawiać o przyszłości. Mój kontrakt obowiązuje do końca czerwca. Wtedy będę wolnym trenerem. Były już wstępne rozmowy ze strony Śląska oraz innego klubu. Dzisiaj nie jest ten moment, abym podejmował decyzje – przyznał Magiera w wywiadzie dla TVP Sport.

Trener Śląska dodał, że musi chwilę odczekać z podjęciem ostatecznego kroku.Przez dwa, trzy dni chciałbym wyczyścić głowę i trochę odpocząć z rodziną. To czas dla nich. Ostatni miesiąc był bardzo intensywny dla każdego z nas. Za kilka dni podejmę ostateczną decyzję – podsumował.

Ważne zmiany związane z systemem VAR. Dobra wiadomość dla polskich klubów

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA