Comarch Cracovia z Superpucharem Polski!

9 wrz 2014, 23:24

Comarch Cracovia wygrała pierwszy w historii mecz o Superpuchar Polski. Krakowianie pokonali Ciarko PBS Bank Sanok 6:4 ( 2:1, 1:1, 3:2).

Mistrz z poprzedniego sezonu bardzo słabo wszedł w mecz. Zawodnicy z Sanoka nie potrafili odnaleźć swojego rytmu. Po 10 minutach Pasy prowadziły 2:0. W ostatniej minucie pierwszej tercji udało się jednak drużynie z Sanoka. Gol kontaktowy zdecydowanie wyrównał spotkanie. W drugiej tercji Cracovia podwyższyła na 3:1. Ich szczęście nie trwało jednak zbyt długo, ponieważ Sanok znów zdobył bramkę kontaktową. Na początku drugiej tercji doszło do wyrównania. Gola dla Sanoka zdobył Czech Martin Vozdecky. Po chwili jednak, na prowadzenie znów wyszli goście. Josef Fojtik strzelił bramkę na 4:3. Końcówka spotkania przyniosła kibicom dużo emocji. Najpierw bramkę zdobyła Cracovia. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu to zawodnicy z Sanoka znów złapali kontakt. Rzucili się do ataku, ale wtedy Filip Stoklasa wyjechał sam na sam z bramkarzem Ciarko PBS i ustalił wynik na 6:4

Autor: Kamil Kwiatkowski