GKS Tychy z Pucharem Polski po zwycięstwie nad GKS Jastrzębie

Aktualizacja: 31 gru 2023, 14:40
31 gru 2023, 13:16

Zawodnicy GKS Tychy zwyciężyli w Turnieju Finałowym Pucharu Polski, rozgrywanym w Krynicy-Zdroju. Tym samym do zdobytego w tym sezonie Superpucharu Polski, dołożyli kolejne trofeum. Podopieczni Pekkiego Trikkonena w decydującym meczu pokonali 3:2 zespół JKH GKS Jastrzębie. Dla Tyszan jest to dziesiąty Puchar Polski w historii.

GKS Tychy po raz dziesiąty z Pucharem Polski

Wszyscy fani polskiego hokeja w ostatnich dniach śledzili wydarzenia w Krynicy-Zdroju, gdzie zjawiły się cztery najlepsze zespoły, aby rywalizować w parach półfinałowych o miejsce w finale Pucharu Polski.

W czwartek doszło do starcia GKS-u Katowice, wyraźnego lidera Tauron Hokej Ligi z JKH GKS Jastrzębie. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzców (1:1), więc konieczne były rzuty karne, w których lepsi okazali się Jastrzębianie. Piątek przebiegł pod znakiem pojedynku Unii Oświęcim z GKS Tychy, najbardziej utytułowanym polskim zespołem hokejowym. Oba zespoły w ligowej tabeli dzielą zaledwie dwa punkty, ale Tyszanie odnieśli pewne zwycięstwo 3:6.

Mecz finałowy z udziałem zawodników z Tychów i Jastrzębia rozpoczął się w sobotę o godzinie 17:30 przy pełnych trybunach Hali Lodowej MOSiR w Krynicy-Zdroju. Nikt, kto zdecydował się być na miejscu lub oglądać ten mecz w telewizji, nie mógł żałować poświęconego czasu.

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo, ale już 36 sekund po starcie drugiej tercji GKS Tychy wyszedł na prowadzenie. Przed drugą przerwą Tyszanie powiększyli prowadzenie, grając w przewadze. Mogło się wydawać, że wicemistrzowie Polski mają już puchar na wyciągnięcie ręki, ale w trzeciej tercji w ciągu 24 sekund Jastrzębie zdobyło dwa gole, doprowadzając do remisu i dogrywki. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Filip Komorski.

GKS Tychy zdobywało Puchar Polski w następujących latach: 2001, 2006, 2007, 2008, 2009, 2014, 2016, 2017, 2022, 2023.

Thurnbichler chwali Stocha. “Znów zobaczyłem gest radości”