Turniej prekwalifikacyjny w Sosnowcu. Polacy walczą o Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Aktualizacja: 8 lut 2024, 14:16
6 lut 2024, 16:12

Już w czwartek, 8 lutego na Stadionie Zimowym w Sosnowcu rozpocznie się turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie stoczy podczas tych zawodów walkę z Estonią, Ukrainą i Koreą Południową. Polacy walczą o Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2026 roku

W poniedziałek w meczu towarzyskim reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 6:0. Biało-czerwoni hokeiści wygrali tym samym swój 500. mecz w historii. Z zespołem z Azji naszym zawodnikom przyjdzie się zmierzyć w ArcelorMittal Park w Sosnowcu raz jeszcze. Będzie to miało miejsce podczas turnieju prekwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Polacy, którzy wywalczyć awans na najważniejszą imprezę czterolecia czekają od 1992 roku, najpierw powalczą jednak z Estończykami. To spotkanie zostanie rozegrane już w czwartek. W piątek nasi hokeiści zmierzą się z Ukraińcami. Mecz z Koreańczykami zaplanowany został na sam koniec turnieju.

Stawka imprezy jest ogromna, bowiem zwycięzca prekwalifikacji awansuje do turnieju, którego stawką będzie bezpośredni awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Przypomnijmy, że dziewięć zespołów, które wystąpią we Włoszech w 2026 roku, jest już znanych. To gospodarze oraz osiem drużyn, które są najwyżej w światowym rankingu.

Przed nami wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w historii Sosnowiec będzie gospodarzem imprezy, której stawką jest rywalizacja o udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Nasze nowe lodowisko powoli staje się domem dla reprezentacji Polski. Trzymamy mocno kciuki za team i mamy nadzieję, że stolica Zagłębia Dąbrowskiego będzie szczęśliwa dla naszych hokeistów – stwierdził Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Harmonogram Turnieju Prekwalifikacyjnego w Sosnowcu:

  • Czwartek, 8 lutego

Polska – Estonia, godz. 16:30
Korea Południowa – Ukraina, godz. 20:00

  • Piątek, 9 lutego

Korea Południowa – Estonia, godz. 16:30
Polska – Ukraina, godz. 20:15

  • Niedziela, 11 lutego

Ukraina – Estonia, godz. 16:30
Polska – Korea Południowa, godz. 20:15

Wszystkie spotkania reprezentacji Polski w Turnieju Prekwalifikacyjnym w Sosnowcu pokaże na żywo TVP Sport.Niezwykły jubileusz reprezentacji Polski. Pokaz siły naszych hokeistów

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA