Copa America odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. To początek zmian

Aktualizacja: sty 27 2023, 19:14
sty 27 2023, 18:13

Turniej Copa America czekają zmiany. Rozgrywki już w 2024 roku zawitają do Stanów Zjednoczonych. Nie będzie to jednak pierwsza taka edycja. Poprzednio południowoamerykański turniej został zorganizowany na północy już w 2016 roku. Był to zarazem ostatni raz, kiedy w zawodach wzięło udział aż 16 drużyn.

Copa America 2024 odbędzie się w Stanach Zjednoczonych

Copa America to najważniejszy piłkarski turniej międzynarodowy rozgrywany w Ameryce Południowej. W ostatnich latach gospodarzem zawodów dwukrotnie była Brazylia. Teraz pierwotnie chciano zorganizować zawody w Ekwadorze. Do tego jednak nie dojdzie. Poinformowano natomiast, że Copa America 2024 będzie miała miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Jest to z pewnością niespodziewany krok, choć nie rewolucyjny. Już raz mistrzostwa Ameryki Południowej odbywały się poza tym kontynentem. Było to w 2016 roku, kiedy imprezę gościły Stany Zjednoczone. Copa America do USA trafi więc drugi raz w historii. To jednak niejedyna zmiana.

Przede wszystkim przeniesienie turnieju do Stanów Zjednoczonych to część większego procesu integracji federacji CONMEBOL i CONCACAF. Pierwsza zrzesza kraje południowoamerykańskie. Druga natomiast z reprezentuje 41 federacji narodowych z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów.

Tytułu mistrzowskiego w USA będzie bronić Argentyna

W związku ze zmianami w turnieju weźmie udział aż 16 drużyn. W poprzedniej edycji (Copa America 2021) było ich tylko dziesięć. Sześć ekip będzie reprezentowało CONCACAF. Z kolei dziesięć przyleci do Stanów Zjednoczonych z Ameryki Południowej. 

Tytułu mistrzów będzie bronić Argentyna, która podczas Copa America 2021 pokonała w finale Brazylię po golu Angela Di Marii. Był to już 15. triumf Albicelestes na tym turnieju.  Tyle samo zwycięstwo w południowoamerykańskich mistrzostwach ma Urugwaj.

Argentyna jest wielka, a Leo Messi największy! Król futbolu osiągnął wszystko

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA