Cracovia gromi, koniec serii Pogoni

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:17
24 paź 2015, 17:34

Cracovia Kraków wygrała u siebie 4:1 z Pogonią Szczecin w meczu 13. kolejki Ekstraklasy. Dla gości była to pierwsza porażka w tym sezonie w lidze.

W pierwszej połowie spotkania nie działo się za wiele ciekawego. Na najlepsze musieliśmy czekać do drugiej części spotkania. Już trzy minuty po wznowieniu gry gospodarze wyszli na prowadzenie. Bartosz Kapustka wyprowadził kontrę, zagrał do Mateusza Cetnarskiego, który świetnym strzałem pokonał Dawid Kudłę. Na drugą bramkę nie musieliśmy czekać długo, jedynie kolejne trzy minuty. Strzelec pierwszej bramki podał do Jakuba Wójcickiego, który dobrze obsłużył Denissa Rakelsa. Łotysz zaś skierował piłkę prosto do bramki i mieliśmy już 2:0.

Minęło kolejnych kilka minut i zobaczyliśmy kolejnego gola. Adam Frączczak dobrze dośrodkował ze skrzydła, a akcję głową świetnie wykończył Łukasz Zwoliński. Portowcy łapią kontakt. Jednak tylko na pięć minut, ponieważ po tym czasie mieliśmy już 3:1. Obrońcy Czesława Michniewicza nie wybili piłki, do której dopadł Rakels, który spokojnie wykorzystał błąd rywali. A w 71. minucie było już kompletnie po meczu. Z 20. metra uderzył Marcin Budziński. Kudła nie złapał piłki, która ostatecznie wpadła do bramki. 4:1. W ciągu 23 minut zobaczyliśmy aż pięć goli.

Podopieczni Jacka Zielińskiego awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli. Po trzynastu meczach mają na koncie 21 pkt. Szczecinianie z jednym oczkiem więcej plasują się jedną pozycję wyżej. W następnej kolejce Pasy zagrają z Górnikiem z Łęcznej(30.10), zaś Pogoń u siebie podejmie Górnik Zabrze(także 30.10).

Cracovia-Pogoń Szczecin 4:1
Mateusz Cetnarski 48′, Deniss Rakels 51′, 61′, Marcin Budziński 71′-Łukasz Zwoliński 57′

Cracovia:Grzegorz Sandomierski-Jakub Wójcicki, Hubert Wołąkiewicz, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński-Bartosz Kapustka, Damian Dąbrowski (68′ Marcin Budziński), Miroslav Čovilo, Mateusz Cetnarski, 92′ Deniss Rakels (83′ Boubacar Dialiba)-Erik Jendrišek (79′ Mateusz Wdowiak)

Pogoń:Dawid Kudła-Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski- Miłosz Przybecki (46′ Wladimer Dwaliszwili), Rafał Murawski, Mateusz Matras (65′ Marcin Listkowski), Takafumi Akahoshi, Takuya Murayama (52′ Patryk Małecki)-Łukasz Zwoliński