Cracovia Kraków wygrywa w Bielsku-Białej

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:22
1 sie 2015, 20:07

Cracovia Kraków pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała w meczu 3. kolejki Ekstraklasy 1-0 (0-0). Bramkę dla gości zdobył Miroslav Covilo.

Cracovia Kraków pokonała 1-0 zespół Podbeskidzia. Zwycięstwo gości ułatwiła zdecydowanie czerwona kartka dla bramkarza Bielszczan. Wojciech Kaczmarek został wyrzucony z boiska za dotknięcie piłki ręką poza polem karnym w 31 minucie spotkania. Później na boisku zdecydowanie zaczęła przeważać Cracovia. Jednak wynik do przerwy nie zmienił się.

W drugiej połowie nadal lepsza była Cracovia a udokumentowaniem tej gry była bramka z 54 minuty. Po dobrze rozegranej akcji gości, Mateusz Cetnarski dośrodkował w pole karne na głowę Covilo, który strzelił głową pod poprzeczkę. Cracovia objęła prowadzenie i w dalszej części spotkania miała kolejne szanse na podwyższenie wyniku.

W 76 minucie niesamowicie aktywny dzisiaj Dialiba miał jeszcze świetną okazję do podwyższenia wyniku po podbitym strzale Rakelsa. Jednak napastnik Pasów uderzył tylko w bramkarza gospodarzy z bliskiej odległości. Podbeskidzie próbowało podjąć grę, jednak nie potrafiło stworzyć sobie klarownych sytuacji pod bramką podopiecznych Jacka Zielińskiego.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia Kraków 0:1 (0:0)

Miroslav Covilo 54′

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wojciech Kaczmarek – Marek Sokołowski, Krystian Nowak, Kristian Kolcak, Frank Adu Kwame, Kohei Kato, Celestine Lazarus (67′ Lukas Janić), Jakub Kowalski, Mateusz Możdżeń (34′ Emilijus Zubas), Damian Chmiel (75′ Maciej Korzym), Robert Demjan.

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Jakub Wójcicki, Sreten Sretenović, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz (75′ Bartosz Rymaniak), Miroslav Covilo, Damian Dąbrowski, Deniss Rakels, Mateusz Cetnarski, Erik Jendrisek (46′ Boubacar Dialiba), Marcin Budziński (69′ Dariusz Zjawiński).

Żółte kartki: Marek Sokołowski, Jakub Kowalski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz Sreten Sretenović, Dariusz Zjawiński (Cracovia).

Czerwona kartka: Wojciech Kaczmarek /31′ za zagranie ręką poza polem karnym/ (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Sędzia: Mariusz Złotek (Gorzyce).

Widzów: 4921.