Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Cracovia mierzy wysoko. Silni sparingpartnerzy “Pasów”!

Cracovia mierzy wysoko. Silni sparingpartnerzy “Pasów”!

0

Prezes Cracovii oraz trener Jacek Zieliński zadbali o to, aby Krakowianie mocno przepracowali okres przygotowawczy. Podczas drugiego obozu “Pasy” zmierzą się między innymi z 1.FC Kaiserslautern.

Drużyna spod Wawelu nie będzie miała łatwego zimowego okresu. Włodarze w krakowskim klubie zadecydowali, że piłkarze wybiorą się na dwa obozy. Pierwszy, odbędzie się w połowie stycznia w Polsce. Zawodników z Małopolski gościć będzie Wałbrzych, gdzie Jacek Zieliński popracuje nad przygotowaniem fizycznym i motorycznym swoich podopiecznych. W Polsce Cracovia zagra jednak dwa premierowe sparingi. Przeciwnikami Mateusza Cetnarskiego i spółki będą zawodnicy Górnika Wałbrzych oraz Sandecji Nowy Sącz. Drugi wyjazd będzie odbywał się już w zupełnie innym charakterze. W hiszpańskim Alicante Krakowianie zagrają szereg bardzo pożytecznych sparingów. Przeciwnikami polskiej ekipy będzie wcześniej wspomniany 1.FC Kaiserslautern oraz Lokomotiw Moskwa, Levante i Zemplin Michalovce.

Cracovia na półmetku rozgrywek plasuje się na wysokim 3. miejscu. Nic więc dziwnego, że sztab szkoleniowy chce jak najlepiej przygotować swój zespół przed zbliżającą się rundą, aby na poważnie włączyć się do gry o najwyższe cele.

Komentarze