Cracovia nadal zamyka tabelę Lotto Ekstraklasy! Remis w Gdyni

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:37
29 wrz 2017, 23:46

W drugim piątkowym spotkaniu Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia zremisowała na własnym stadionie z Cracovią Kraków 1:1. Bramki strzelili Michał Marcjanik dla gospodarzy oraz Michał Helik dla gości.

Pierwsza część spotkania była nudna, a co gorsze dla kibiców nie padła w niej żadna bramka. Sytuacji bramkowych było dwie i stworzyli je piłkarze Arki Gdynia. W 7. minucie ładnie piętką zagrał Sołdecki, piłkę z pola karnego wybili obrońcy Cracovii, lecz ta ponownie trafiła pod nogi pomocnika zespołu gospodarzy. Doświadczony zawodnik zdecydował się na strzał i była to dobra próba, jednak skuteczną interwencją popisał się Sandomierski. Tuż przed przerwą głową strzelał Marciniak, futbolówka trafiła do Helstrupa, a ten fatalnie spudłował.

W drugiej połowie bramki już były, a pierwszą zdobyli podopieczni Leszka Ojrzyńskiego. W 62. minucie najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego wyskoczył Marciniak i tym razem umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później było już 1:1, a na listę strzelców wpisał się Helik. Obrońca Cracovii przewrócił się w polu karnym rywali i już siedząc na murawie oddał strzał na bramkę, pokonując Steinborsa. Minimalną przewagę w tym spotkaniu mieli gospodarze, ale remis też można uznać za wynik sprawiedliwy.

Arka Gdynia – Cracovia Kraków 1:1 (0:0)

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak – Sołdecki, Kun (75. Szwoch), Nalepa (82. Zarandia), Sambea Kakoko (75. Vinicius) – Piesio, Siemaszko.

Cracovia: Sandomierski – Fink (67. Zenjov), Malarczyk, Helik, Siplak – Covilo, Deja, Wójcicki, Hernandez – Wdowiak, M. Szczepaniak.