Cracovia pokonała NK Maribor w meczu towarzyskim

24 cze 2019, 20:12

Przygotowująca się do startu nowego sezonu oraz rywalizacji w europejskich pucharach Cracovia, pokonała w meczu towarzyskim mistrza Słowenii, NK Maribor 2:1. Bramki dla Pasów zdobyli David Jablonský oraz Bojan Čečarić.

W pierwszej połowie spotkanie było dość wyrównane. Obie ekipy nie forsowały tempa, starając się dokładnie rozgrywać piłkę. W 30. minucie prowadzenie, po nie najlepszym zachowaniu defensywy Cracovii objęli mistrzowie Słowenii po bramce Dino Hoticia.

Po przerwie zespół prowadzony przez Michała Probierza zaczął grać nieco lepiej i w 68. minucie po trafieniu nowego obrońcy, Davida Jablonskiego doprowadził do wyrównania. Chwilę wcześniej trener Mariboru przeprowadził aż siedem zmian, co wprowadziło spore zamieszanie w szeregach jego zespołu. Czeski środkowy obrońca, który trafił do Krakowa z Levskiego Sofia pokonał golkipera rywali uderzeniem głową. Kilka minut później Cracovia prowadziła już 2:1, a strzelcem decydującej o zwycięstwie bramki został Bojan Čečarić.

Początkowo sparing z NK Mariborem zaplanowano na sobotę, jednak ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, przeniesiony został na dzisiejsze popołudnie. Dla Cracovii był to pierwszy mecz kontrolny przed rozpoczęciem rywalizacji w lidze i europejskich pucharach. Pierwsze spotkanie w eliminacjach Ligi Europy Pasy rozegrają na wyjeździe 11 lipca o godzinie 20.30. Rywalem wicemistrz Słowacji, DAC Dunajska Streda.

24 czerwca 2019, 18:00 – spotkanie towarzyskie

NK Maribor 1:2 Cracovia