Cracovia przegrywa przed startem w Lidze Europy

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:36
22 cze 2016, 14:56

Cracovia Kraków przegrał w sparingu przed startem w eliminacjach do Ligi Europy. Krakowianie ulegli w Opolu słowackiej Żilinie 1:2.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Jacka Zielińskiego. Już w 17. minucie świetnie zachował się Erik Jendrisek, który z narożnika boiska zagrał do swojego rodaka, Tomasa Vestenicky’ego, a ten ładnym półwolejem pokonał bramkarza Żiliny.

Radość Cracovii trwała tylko 12 minut. W 29. minucie Słowacy doprowadzili do remisu. Rzut karny pewnie wykorzystał obrońca Denis Vavro.

W drugiej połowie zobaczyliśmy tylko jedną bramkę, ale niestety zdobyli ją goście. Kapitalnym strzałem z grubo ponad 20 metrów popisał się Jakub Paur i pokonał bezradnego Sandomierskiego.

Cracovia już 30. czerwca zmierzy się z macedońską FK Škendija 79 Tetovo w meczu I rundy eliminacji Ligi Europy.