Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Cracovia zainteresowana bramkostrzelnym obrońcą

Cracovia zainteresowana bramkostrzelnym obrońcą

0
Foto: 7dnifutbol.bg

Na pewno większe oczekiwania mieli przed sezonem kibice Cracovii. Trener Michał Probierz w tym okienku transferowym chce wzmocnić skład, by nawiązać jeszcze walkę o pierwszą ósemkę w tabeli. Pomóc w tym może 26-letni stoper David Jablonský.

Czeski środkowy obrońca występuje obecnie w bułgarskim Lewskim Sofia. W tym sezonie wychowanek FK Teplice imponuje przede wszystkim skutecznością pod bramką rywali. W 16 ligowych występach Jablonský strzelił bowiem aż 7 bramek i zanotował 1 asystę. Jego zespół plasuje się na trzecim miejscu w tabeli, tracąc 9 punktów do liderującego Łudogorca Razgrad Jacka Góralskiego.

26-latek w Bułgarii występuje od roku. Ze stołeczną drużyną obowiązuje go jeszcze półtoraroczna umowa. Wcześniej defensor miał okazję grać w rosyjskiej ekstraklasie dla Toma Tomsk.

Do Krakowa tej zimy ma także wrócić Krystian Stępniowski. Bramkarz jesień spędził w Pogoni Siedlce. Jego roczne wypożyczenie ma zostać jednak skrócone, ponieważ 25-latek na boiskach Nice I Ligi wystąpił zaledwie 7-krotnie.

Komentarze