Cudowna asysta Kownackiego. Fortuna powalczy o Bundesligę?

30 kwi 2023, 16:12

Po raz kolejny w tym sezonie Dawid Kownacki przyczynił się do zwycięstwa Fortuny Duesseldorf. W meczu 30. kolejki drugiej Bundesligi zespół ten wygrał 3:2 z Karlsruher SC, a polski napastnik popisał się bardzo ładną asystą.

Dawid Kownacki w obecnym sezonie jest absolutnie kluczową postacią Fortuny Duesseldorf. Choć pomimo znakomitej formy polski napastnik nie doczekał się powołania do reprezentacji narodowej, w dalszym ciągu udowadnia, jak wiele znaczy dla swojej drużyny.

Kownacki przyczynił się do zwycięstwa

W niedzielne popołudnie Fortuna grała przed własną publicznością z Karlsruher SC w ramach 30. kolejki drugiej Bundesligi. W 28. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Mikkela Kaufmanna, ale pięć minut później było już 1:1. Do siatki trafił Kristoffer Peterson, a przepiękną asystą popisał się Dawid Kownacki.

W 66. minucie goście po raz drugi wyszli na prowadzenie – gola strzelił Philip Heise. Fortuna i tym razem szybko wyrównała, bowiem w 72. minucie na 2:2 trafił Matthias Zimmermann. Bramka na wagę trzech punktów padła w doliczonym czasie gry, kiedy to ekipie z Duesseldorfu zwycięstwo zapewnił Jordy de Wijs.

Świetny sezon Kownackiego

Dla Kownackiego była to już dziewiąta asysta w tym sezonie na poziomie drugiej Bundesligi. Do tego Polak aż 12 razy wpisywał się na listę strzelców, a także dołożył dwa trafienia i jedną asystę w trzech spotkaniach Pucharu Niemiec.

Dzięki tej wygranej Fortuna Duesseldorf umocniła się na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 50 punktów. Do trzeciego Hamburgera SV, który obecnie miałby szansę na grę w barażach o awans do Bundesligi traci sześć punktów.