Czerwona kartka pomogła Śląskowi

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:41
9 lut 2019, 17:53

Śląsk Wrocław pokonał na swoim stadionie ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec 2:0. Trzy punkty gospodarzom zapewniły gole Picha i Radeckiego.

W meczu między dwiema drużynami walczącymi o utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie nie było zdecydowanego faworyta. Zagłębie, które przeprowadziło w zimie wiele transferów liczyło, że już w meczu ze Śląskiem rozpocznie marsz w górę tabeli. Ich plany szybko pokrzyżował Arkadiusz Piech, który dał prowadzenie wrocławianom już w 7. minucie spotkania. Kiedy wydawało się, że Zagłębiacy będą dążyć do odrobienia strat ich zamiary zmieniła czerwona kartka dla Georgija Gabedava. Debiutujący w zespole Gruzin szybko został upomniany dwiema żółtymi kartkami i w 26. minucie musiał zakończyć swój występ.

Dzięki czerwonej kartce dla napastnika Śląsk mógł grać dłużej przy piłce. Przewaga jednego zawodnika została udokumentowana w 79. minucie Mateusz Radecki.

Dzięki zwycięstwu Śląsk awansował na 12 miejsce. Zagłębie wciąż pozostaje czerwona latarnia rozgrywek.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec 2:0