Czerwone Diabły gromią w 1/8 finału!

26 cze 2016, 22:50

W ramach 1/8 finału Mistrzostw Europy, rozgrywanych we Francji, reprezentacja Belgii pokonała 4:0 Węgrów. Podopieczni Marca Wilmotsa będący lepszą drużyną, wcześnie objęli prowadzenie, które później zostało podwyższone w drugiej połowie.

Belgowie od początku meczu przejawiali wzmożoną aktywność. Z dobrej strony pokazywał się Kevin De Bruyne, dwukrotnie tworząc zagrożenie pod węgierską bramką. Najpierw jednak uderzenie Romelu Lukaku zatrzymał Gabor Kiraly, podobnie zresztą jak strzał De Bruyne’a. Chwilę później doświadczony bramkarz “Madziarów” niewiele miał do powiedzenia przy uderzeniu głową Toby’ego Alderweirelda. Obrońca “Czerwonych Diabłów” wykorzystał świetną wrzutkę De Bruyne’a.

Wynik do przerwy mógł być zapewne dużo wyższy. Belgowie grali dużo szybciej, a obrona dowodzona przez Tamasa Kadara nie nadążała za szybkimi akcjami przeciwników.  W piętnastej minucie Kiraly w sytuacji “jeden na jeden”, obronił strzał De Bruyne’a z ostrego kąta.

W 23 minucie sygnał do ataku dał swoim rodakom Balazs Dzsudzsak, który oddał groźny strzał z dystansu, a który obronił Thibaut Courtois. Kolejną groźna sytuację stworzył De Bruyne z rzutu wolnego, którego jednak strzał zatrzymał się na poprzeczce. Przed przerwą obrona Węgrów pogubiła się, skutkiem tego oko w oko z Kiraly’em stanął Dries Mertens, który jednak przegrał pojedynek z Węgrem.

W drugiej połowie podopieczni Marca Wilmotsa kontrolowali przebieg gry, dokumentując swoją przewagę drugą bramką, zdobytą w 79 minucie. Eden Hazard przeprowadził rajd lewą stroną, zakończony wystawieniem piłki “jak na tacy” do Michiego Batshuyaiego, a ten skierował ją do bramki. Minutę później, dryblujący w środku pola Eden Hazard, wymanewrował defensywę Węgrów i zakończył akcję celnym uderzeniem zza pola karnego.

Zrezygnowani zawodnicy z Węgier w 90 minucie stracili czwartą bramkę, której autorem był Yannick Carrasco.

Węgry – Belgia 0:4 (0:1).

Alderweireld 11′, Batshuayi 78′, Hazard 79′, Carrasco 90′

Węgry: Gabor Kiraly – Tamas Kadar, Richard Guzmics, Roland Juhasz, Adam Lang, Adam Nagy, Zoltan Gera, Gergo Lovrencsics, Laszlo Kleinheiser, Balazs Dzsudzsak, Adam Szalai.

Belgia: Thibaut Courtois – Thomas Meunier, Toby Alderweireld, Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen, Radja Nainggolan, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Dries Mertens, Eden Hazard, Romelu Lukaku.

Sędzia: Milorad Mazić (Serbia).