Czesław Michniewicz wierzy w awans. “Stać nas na wyjście z grupy”

22 lis 2022, 10:35

W poniedziałek o godzinie 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem Czesława Michniewicza. Na pytania dziennikarzy przed meczem Polska – Meksyk 52-latek odpowiadał w asyście Wojciecha Szczęsnego i Grzegorza Krychowiaka. Selekcjoner zdradził, że już wie, kto zagra w jutrzejszym starciu.

Michniewicz już wie, kto wystąpi w meczu z Meksykiem

Już we wtorek 22 listopada o godzinie 17:00 rozpocznie się wyczekiwany przez kibiców mecz Polska – Meksyk. Biało-Czerwoni zmagania mundialowe rozpoczną na Stadium 974. Obiekt, który położony jest w Dosze, może pomieścić na swoich trybunach 40 tysięcy kibiców. Przed nadchodzącym starciem na pytania dziennikarzy odpowiadał Czesław Michniewicz na specjalnej konferencji prasowej.

Selekcjoner zdradził, że już wie, jacy piłkarze rozpoczną mecz z Meksykiem. Opiekun naszej reprezentacji poinformował także, że jego sztab poinformuje zawodników o ustawieniu jeszcze dziś wieczorem. Tak, aby każdy miał czas, aby mentalnie przygotować się do pierwszego meczu mistrzostw świata.

Wszyscy zawodnicy są do mojej dyspozycji, nie ma kontuzji. Jesteśmy przekonani co do ustawienia. Wieczorem na odprawie zawodnicy też się dowiedzą, chcę, żeby mieli czystą głowę […] Ustawienie, na które jutro postawimy, będzie wynikało z obecnej sytuacji, z tego, kto gra w klubach, kto nie –  przyznał 52-latek

Michniewicz wierzy również w to, że Polacy dobrze rozpoczną mundialowe zmagania, a awans jest w zasięgu naszej reprezentacji. Selekcjoner chce, aby Biało-Czerwoni przełamali klątwę z poprzednich mistrzostw świata.

Uważam, że stać nas na wyjście z grupy, ale oczywiście pod pewnymi warunkami. Nie chcemy być w pierwszej szesnastce, która pojedzie do domu. Chcemy tu zostać – dodał Michniewicz.

“Zapiszemy się w historii i ja też będę miał w tym mały udział”

Czuję odpowiedzialność przed narodem, ale to nie jest tak, że jakoś szczególnie się denerwuję, czy nie mogę spać po nocach. Staram się cieszyć każdą minutą tu w Katarze. Wierzę, że zapiszemy się w historii i ja też będę miał w tym mały udział. […] Naszą siłą jest mieszkanka młodości i doświadczenia – dodał opiekun biało-czerwonych.

Czesław Michniewicz pytany był nie tylko o mecz z Meksykiem, ale również o nadchodzące starcia z Argentyną i Arabią Saudyjską. Selekcjoner reprezentacji przyznał, że szczególnie ekscytuje go możliwość zmierzenia się z Albicelestes.

Cały świat zastanawia się jak zatrzymać Messiego, ale jeszcze nikomu się nie udało. Najpierw jednak koncentrujemy się na Meksyku, na Argentynę przyjdzie jeszcze czas. Ja sam kibicuję tej drużynie jeszcze od 1978 roku. […] Nam motywacji jednak nie zabraknie. Wszyscy są podekscytowani tym meczem. Czuję pozytywną ekscytację możliwością gry z Argentyną – podsumował Michniewicz.

Oni poprowadzą Meksyk – Polska. W obsadzie jest jedna kobieta

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA