Czesław Michniewicz zwolniony. Nie wtrzymał nawet czterech miesięcy

1 paź 2023, 17:57

Czesław Michniewicz w Abha Club spędził tylko trzy i pół miesiąca. Były selekcjoner reprezentacji Polski saudyjską drużynę przejął w połowie czerwca, tuż przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024. Ze względu na słaby wyniki jego nowy pracodawca zdecydował się rozstać z 53-letnim szkoleniowcem.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Koniec przygody Czesława Michniewicza w lidze saudyjskiej

Nie tego włodarze Abha Club oczekiwali po zatrudnieniu Czesława Michniewicza. W ośmiu kolejkach sezonu 2023/2024 drużyna powierzona byłemu selekcjonerowi reprezentacji Polski zanotowała dwa zwycięstwa i sześć porażek. W niedzielę rano saudyjska drużyna zajmował 16. miejsce w tabeli.

Pod wodzą Michniewicza Abha wygrała co prawda w pierwszej rundzie Pucharu Króla, ale męczyła się z drugoligowym Hajer FC i do pokonania rywali potrzebowała dogrywki.  Fatalnie wyniki spowodowały, że władze klubu zdecydowały o zwolnieniu polskiego szkoleniowca. W niedzieli opiekę nad pierwszą drużyną przejął rumuński trener George Timis.

Dla Michniewicza była to pierwsza praca w roli trenera poza granicami Polski. Wcześniej 53-latek trenował m.in. Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Legię Warszawa, Arkę Gdynia, Zagłębie Lubin czy naszą kadrę narodową do lat 21.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Marciniak dostał wielomilionową ofertę. Nie skorzystał z niej

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA