środa, 10 sierpnia, 2022

Czy Derby County grozi kolejna kara? Agent Wayne’a Rooney’a miał w tajemnicy płacić piłkarzom

Derby County może stanąć w obliczu jeszcze jednej redukcji punktów w przyszłym sezonie. Trwa bowiem dochodzenie FA którego stara się wykazać, że agent Wayne’a Rooney’a potajemnie zapłacił swoim zawodnikom około 1,6 mln funtów  z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Kolejne kłopoty Derby County. Chodzi o wynagrodzenia

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Miniony sezon był po prostu fatalny w wykonaniu Derby County. Barany na start rozgrywek zostały ukarane odjęciem aż dwudziestu jeden punktów. Zespół nie poddawał się i walczył do samego końca, ale ostatecznie nie zdołał utrzymać się w Championship. Drużyna prowadzona przez Wayne’a Rooney’a spadła więc do League One. 

Dodatkowo Anglik 24 czerwca zrezygnował z prowadzenia klubu i rozwiązał swój kontrakt. Drużyna może mieć jednak kolejne problemy. Według angielskich mediów agent Wayne’a Rooney’a potajemnie zapłacił piłkarzom około 1,8 mln euro zaległych wynagrodzeń. Odbyć się to miało jednak z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Dziennik Daily Telegraph twierdzi, że cały proceder miał mieć miejsce w maju, kiedy to klub próbował kupić Amerykanin Chris Kirchner, a w drużynie panowała fatalna sytuacja finansowa. Wtedy też firma Triple S Group, której współwłaścicielem jest agent Wayne’a Rooney’a Paul Stretford, miała udzielić pożyczki na pokrycie wynagrodzeń piłkarzy Derby County.

Sprawę nieprzepisowej pożyczki bada angielska federacja

Teraz te doniesienia bada angielska federacja. Nie wiadomo jak zakończy się sprawa, ale według niektórych angielskich mediów klubowi może grozić nawet odjęcie kolejnych punktów. Rzecznik Triple S Group jest jednak przeciwnego zdania. Uważa, że cała sytuacja jest niegroźna dla klubu i została niepotrzebnie ujawniona przez dziennikarzy.

Byliśmy zaskoczeni, że szczegóły tego dochodzenia pojawiły się w prasie, podczas gdy proces dochodzeniowy jest w toku. Niezależnie od tego, Grupa Triple S będzie nadal w pełni współpracować z The FA, aby szybko rozwiązać tę sprawę. W tej chwili nie będzie żadnych dalszych komentarzy – poinformował.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Podobne zdanie mają dziennikarze „The Athletic”, którzy ocenili, że obecnie nie ma żadnych powodów, aby za potencjalne naruszenie przepisów karać Derby County. Podkreślają oni bowiem, że dochodzenie toczy się w sprawie Pula Stretforda i grupy Triple S, a nie samego klubu.

W tym miejscu warto podkreślić, że wspomniany wcześniej Amerykanin Chris Kirchner nie przedstawił ostatecznie odpowiedniej dokumentacji w wyznaczonym terminie, a co za tym idzie, nie został nowym właścicielem Derby County. Najbliżej przejęcia klubu ma być teraz lokalny biznesmen David Clowes. Warto dodać, że zawodnikiem angielskiej drużyny jest Polak Krystian Bielik.

Krystian Bielik z kolejnymi problemami. Polski zawodnik jest załamany

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA