Czy można stracić sześć goli i zagrać dobry mecz? Tak twierdzi selekcjoner Belgów

Aktualizacja: 9 cze 2022, 13:37
9 cze 2022, 10:35

Z bardzo słabej strony zaprezentowała się w środowy wieczór piłkarska reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni zostali rozgromieni przez Belgów aż 6:1. Pomimo takiego wyniku bramkarz Bartłomiej Drągowski został pochwalony przez opiekuna Czerwonych Diabłów Roberto Martineza.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Napisać, że podopieczni Czesława Michniewicza zgrali słabo, to jak nie napisać nic. Polacy strzelili w starciu z Belgami pierwszą bramkę, ale potem zupełnie oddali pole swoim przeciwnikom i stracili aż sześć goli. Roberto Martinez po meczu stwierdził, że wynik mógł być jeszcze lepszy dla jego zespołu. Polaków przed katastrofą uchronił jednak Bartłomiej Drągowski.

Pomimo że Polak wpuścił aż sześć goli to i tak udało mu się zaliczyć kilka kluczowych interwencji. Bramkarz Fiorentiny szczególnie dobrze spisywał w pierwszej połowie, dzięki czemu na przerwę Biało-Czerwoni schodzili z wynikiem remisowym. Docenił to sam selekcjoner Belgów.

Bartłomiej Drągowski najlepszym Polakiem na boisku

Nigdy nie jest łatwo strzelić sześć goli, a także wykreować sobie okazje na kolejne trzy czy też cztery bramki. Świetną robotę w bramce wykonał jednak golkiper Polaków. Nasi nowi zawodnicy doskonale się jednak przystosowali. To frajda, że mogliśmy dać kibicom taki występ – skomentował Roberto Martinez.

Dla Bartłomieja Drągowskiego był to dopiero drugi występ z orzełkiem na piersi. Być może w sobotę dostanie od Michniewicza kolejną szansę. Wtedy też reprezentacja Polski rozegra mecz z Holandią. Trzy dni później nasi piłkarze postarają się natomiast zrewanżować Belgom.

Polacy zdetronizowani przez Belgów w drugiej połowie. Porażka 6:1