Dobry Szczęsny, słaby Kiwior. Występy Polaków w europejskich pucharach

10 mar 2023, 00:09

Z perspektywa polskiego kibica najważniejszym czwartkowym meczem było starcie Lecha Poznań w Lidze Konferencji Europy. Na innych stadionach również nie zabrakło jednak biało-czerwonych akcentów. Debiut Jakuba Kiwiora. Czyste konto Wojciecha Szczęsnego. Jest o czym pisać. Oto krótkie podsumowanie “polskich” spotkań w europejskich pucharach.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Nieudany debiut Jakuba Kiwiora. Szczęsny z czystym kontem

Opisując czwartkowe zmagania w Lidze Europy, należy rozpocząć od meczu Sportingu i Arsenalu. Po raz pierwszy w barwach Kanonierów mecz rozegrał bowiem Jakub Kiwior. Polak nie będzie jednak najlepiej wspominał swojego debiutu w barwach londyńskiego klubu. Były defensor Spezii w starciu z Portugalczykami wypadł po prostu słabo.

Jakub Kiwior dostał od angielskich mediów najniższą ocenę w zespole. Portale takie jak “Football London”, “Evening Standard” czy “90min.com” przyznały Polakowi 5 w 10-stopniowej skali. Podkreślono, że 23-latek wyglądał niepewnie i zawinił przy pierwszym golu dla portugalskiego zespołu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Od pierwszej minuty oglądać mogliśmy w czwartek również Sebastiana Szymańskiego. Polak znalazł się w wyjściowym składzie w starciu Szachtar – Feyenoord, które zakończyło się rezultatem 1:1. Dla reprezentanta Polski było to bardzo ważne spotkanie, gdyż przez cały luty 23-latek w ogóle nie grał z powodu kontuzji. Teraz udało mu się natomiast zaliczyć 72. minuty na boisku.

W Lidze Europy najlepsze humory wśród Polaków może mieć Wojciech Szczęsny. Jego Juventus pokonał SC Freiburg 1:0 po golu Angela Di Marii. To kolejne czyste konto Polaka w tym sezonie. Niestety, na boisku nie pojawił się Arkadiusz Milik, który leczy kontuzję. Podobnie Nicola Zalewski przegapił spotkanie AS Roma – Real Sociedad.

Piątkowski i Szysz zmierzyli się w Lidze Konferencji Europy

W czwartkowej Lidze Konferencji Europy okazję na występ miał również Kamil Piątkowski. Obrońca Gent wyszedł w pierwszym składzie na pojedynek z Basaksehirem. Ten zakończył się rezultatem 1:1, a biało-czerwoni zawodnik spędził na boisku 90 minut. Większość meczu na ławce rezerwowych przesiedział natomiast napastnik tureckiego zespołu – Patryk Szysz. Udało mu się jednak poderwać do gry w 75. minucie starcia.

Cały mecz swoich kolegów obserwować musiał Marcin Bułka. Jego OGC Nice wygrało z Sheriff Tyraspol jednym golem. Polak nie dostał jednak szansy na grę. Nawet na ławce rezerwowych nie zasiadł dziś natomiast Łukasz Fabiański. Ze względu na złamaną kość policzkową bramkarz musi odpoczywać teraz od futbolu. Przegapił więc mecz AEK Larnaca i West Ham United.