wtorek, 28 czerwca, 2022

Dalszy ciąg rewolucji w FIFA. Mistrzostwa Świata z udziałem 40 drużyn?

Euro 2016 we Francji – organizowane przez UEFA – jest pierwszym turniejem tej rangi z udziałem 24 drużyn. Czy rewolucja, która od kilku tygodni jest dziełem Gianniego Infantino w FIFA, obejmie zmianę ilości drużyn występujących w Mistrzostwach Świata?

Jak widać, świat piłki nożnej otwiera się na nowe wpływy, a słabiej rozwiniętym piłkarsko krajom daje możliwość łatwiejszej kwalifikacji do dużych turniejów.  Na Mundialu w 2026 roku może już zagrać 40 drużyn. Byłoby to korzystne głównie dla tych kontynentów, które mogą w tej chwili wystawić 4 zespoły, a przy planowanej zmianie ta liczba mogłaby wzrosnąć do 5.

Infantino o planach światowej centrali poinformował w Urugwaju, gdzie przebywa w ramach tournee po Ameryce Południowej. Podkreślił jednak, że owa rewolucja musi być przeprowadzona z uznaniem głosów zainteresowanych stron. Na razie nie wiadomo, kto zorganizuje turniej w 2026 roku. Miejmy  nadzieję, że przy wyborze gospodarza, nie będą miały miejsca takie kontrowersje, o jakich słyszeliśmy podczas wyborów gospodarzy Mundialu w 2018 (Rosja) i 2022 roku (Katar).

 

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA