Dariusz Żuraw po zdobyciu wicemistrzostwa

20 lip 2020, 08:26

Lech Poznań wywalczył na koniec sezonu 2. miejsce, choć przed rundą finałową zajmował 4. miejsce.

Kolejorz w ostatnim meczu sezonu rozgromił Jagiellonię 4:0. – Myślę, że nie ma co zbytnio komentować tego spotkania. Pierwsza połowa pokazała, kto jest zespołem lepszym i kto jeszcze o coś walczył – mówił na konferencji prasowej trener zespołu, Dariusz Żuraw.

Poznaniacy zaimponowali formą zwłaszcza w ostatniej fazie sezonu. W rundzie finałowej Lech nie przegrał żadnego spotkania. Drobne potknięcie miało miejsce w połowie sezonu, gdy po 16. kolejkach Lech zajmował 9. miejsce.

– Podczas sezonu wiele nam zarzucano, natomiast my pokazaliśmy, że dobrą, ciężką pracą można do czegoś dojść, coś osiągnąć, fajnie grać w piłkę i z tego jestem dumny. To powiedziałem chłopakom w szatni i za to im podziękowałem – dodaje Żuraw.

Dzięki ostatniej wygranej i 2. miejscu w tabeli Lech Poznań wraca do europejskich pucharów po roku przerwy. Start eliminacji zaplanowano na drugą połowę sierpnia.