Dawid Kownacki rozkochał Fortunę. Gol i asysta na wagę triumfu

12 wrz 2022, 10:25

Dawid Kownacki zalicza fenomenalny start sezonu na zapleczu Bundesligi. Polak strzelił gola i zanotował asystę w wygranym przez Fortunę Dusseldorf meczu z Hansą Rostock. Napastnik zaskarbił sobie sympatię kibiców “Czerwono-Białych”, natomiast trener bez wątpienia nie chciałby zastępstwa w drużynie dla 25-latka.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Dawid Kownacki szaleje w 2. Bundeslidze

Wielu fachowców, zajmujących się futbolem, jednoznacznie dawało do zrozumienia, że powrót i pozostanie Dawida Kownackiego w Dusseldorfie to błąd. Tymczasem polski piłkarz postanowił za wszelką cenę udowodnić niedowierzającym ekspertom, jak bardzo się mylili. I trzeba przyznać, że snajper Fortuny realizuje plan bez zarzutu.

Wczoraj drużyna Polaka zmierzyła się w meczu ósmej kolejki 2. Bundesligi z Hansą Rostock. Trener Daniel Thioune wystawił w podstawowej jedenastce zespołu z “Czerwono-Białych” dwóch polskich zawodników: wspomnianego Kownackiego oraz Michała Karbownika. Jednak dla drugiego z graczy to pierwszy start od pierwszej sekundy spotkania.

Odbudowywanie formy na zapleczu niemieckiej ekstraklasy służy Kownackiego, który od początku kampanii zachwyca kibiców Fortuny. Co więcej, dzisiaj sztab szkoleniowy nie umie sobie wyobrazić drużyny bez 25-latka. Wychowanek Lecha Poznań otworzył wynik potyczki przeciwko Hansie w 10. minucie. Natomiast na półmetku pierwszej połowy świetnie obsłużył podaniem i zanotował asystę przy trafieniu Marcela Sobottki.

Fortuna Dusseldorf zwyciężyła 3:1 i aktualnie zajmuje piąte miejsce w tabeli 2. Bundesligi z dorobkiem 14 punktów. “Czerwono-Biali” do liderującego Padeborn tracą cztery “oczka”. Dawid Kownacki w bieżącym sezonie wystąpił łącznie w barwach Fortuny w dziewięciu meczach, zdobywając pięć bramek oraz notując trzy asysty.