Dawid Kownacki znów trafił do siatki. Gol Polaka w 2. Bundeslidze

15 sie 2022, 09:58

Dawid Kownacki wpisał się na listę strzelców w zremisowanym przez jego Fortunę Dusseldorf meczu z Greuther Fuerth (2:2). Tym samym polski napastnik potwierdza powrót do świetnej dyspozycji strzeleckiej. To już drugie trafienie piłkarza urodzonego w Gorzowie Wielkopolskim w bieżących rozgrywkach 2. Bundesligi.

Decyzja o powrocie do Fortuny Dusseldorf

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Dawid Kownacki związał się z Fortuną Dusseldorf w styczniu 2020 roku. Do niemieckiego klubu przywędrował z Sampdorii Genua za 6,75 miliona euro. Podczas ostatnich dwóch lat miewał wzloty i upadki w drużynie. Jednak ze znacznym wskazaniem na regres formy. Ostatnie pół roku 25-latek spędził na wypożyczeniu do Lecha Poznań.

W zespole “Kolejorza” polski napastnik odbudował się i wreszcie zaczął dorastać umiejętnościami do własnego talentu. A drzemiący w piłkarzu potencjał jest naprawdę wysoki. Lech chciał zatrzymać u siebie swojego wychowanka, lecz poznańskiego klubu nie było stać na wykupienie go z Fortuny. Być może powrót do Fortuny okaże się strzałem w dziesiątkę.

Dawid Kownacki w bardzo dobrej formie

Nowy sezon, nowy Kownacki. Tak można podsumować decyzję Polaka o powrocie do Dusseldorfu i pozostaniu w Niemczech. Kownacki strzelił gola w meczu 4. kolejki 2. Bundesligi przeciwko Greuther Fuerth, dając Fortunie prowadzenie 2:1. Kilka minut później rywale wyrównali stan meczu, który zakończył się bramkowym remisem 2:2.

W bieżącej kampanii Kownacki zdobył już dwie bramki i zanotował asystę w pięciu spotkaniach w barwach Fortuny Dusseldorf na wszystkich frontach. Warto dodać, że debiut w trykocie meczowym Fortuny zaliczył Michał Karbownik, który wszedł na boisko w ostatnich fragmentach współzawodnictwa.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Dawid Kownacki opuścił Lecha Poznań. Wrócił do niemieckiego klubu

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA