Kapustka debiutuje w meczu z Barceloną!

3 sie 2016, 22:06

Bartosz Kapustka dzień 3 sierpnia 2016 roku zapamięta na całe życie. Dziś po południu został oficjalnie zaprezentowany jako nowy nabytek mistrza Anglii, wieczorem zaliczył debiut w meczu z mistrzem Hiszpanii – FC Barceloną.

O polskim pomocniku głośno było od dawna. Na EURO 2016 zachwytów nad nim nie kryli Rio Ferdinand czy Gary Lineker, a o młodego zawodnika walczyło parę europejskich klubów. Ostatecznie Polak wybrał Leicester, czyli mistrza Anglii.

Dziś w ciągu dnia, 19-latek został oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodników “Lisów”. Na Kapustce Cracovia zarobiła 5,5 mln euro. Kwota wzrośnie do 7 milionów, jeśli spełnione zostaną warunki, takie jak np. rozegranie odpowiedniej liczby meczów. Jest to najdroższy transfer przeprowadzony w Ekstraklasie w jej historii.

Dziś wieczorem Polak zadebiutował w barwach swojego nowego klubu. W 62. minucie reprezentant Polski, uczestnik EURO 2016, zmienił Marca Albrightona. Kapustka rozegrał solidne 30 minut meczu, kilkukrotnie stwarzając zagrożenie pod bramką Barcelony.

Warto nadmienić, iż na początku drugiej połowy w barwach mistrza Anglii pojawił się także Marcin Wasilewski, który w 42. minucie zastąpił Morgana.

Ostatecznie “Lisy” przegrały mecz w ramach International Champions Cup z FC Barceloną 2:4.