Debiut Kuszczaka, cały mecz Fabiańskiego i Boruca, Szczęsny na ławce

7 lut 2015, 18:37

Co słychać u polskich bramkarzy w Wielkiej Brytanii?

Tomasz Kuszczak

Kuszczak zadebiutował w barwach Wolverhampton Wanderers FC. Jego zespół przegrał z Reading FC 1:2. Kuszczaka pokonali Pawieł Pogriebniak w 1. minucie i Danny Williams w 70. minucie. Jedynego gola dla Wolverhampton zdobył Benik Afobe w 26. minucie.

Zespół Kuszczaka po 29. kolejkach Championship zajmuje 8. miejsce z 45 punktami na koncie.

Wolverhampton Wanderers FC 1-2 Reading FC

Artur Boruc

Bournemouth jest rewelacją Championship. Zespół Artura Boruca wygrał kolejny mecz. Tym razem lider Championship pokonał na wyjeździe Wigan Athletic 3:1. Dla Bournemouth strzelali kolejno Wilson (37. minuta), Kermorgant (41. minuta) i ponownie Wilson (57. minuta). Honorowego gola dla Wigan zdobył Clarke w 60 minucie spotkania.

Ekipa Polaka po 29. kolejkach prowadzi w tabeli z 57 punktami na koncie.

Wigan Athletic FC 1-3 AFC Bournemouth

Łukasz Fabiański

Swansea City zremisowało na własnym stadionie z Sunderlandem 1:1. Cały mecz w barwach Swansea zagrał Łukasz Fabiański. Dla przyjezdnych w 42. minucie strzelił Jermain Defoe. Do wyrównania w 66. minucie doprowadził Sung-yueng Ki.

Swansea w tabeli Premier League po 24. kolejkach zajmuje 9. miejsce i zgromadziło do tej pory 34 oczka.

Swansea City 1-1 Sunderland AFC

Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny kolejny raz nie zagrał w spotkaniu Arsenalu Londyn. W bramce zastąpił go David Ospina. Jego zespół przegrał na wyjeździe derby północnego Londynu z Tottenhamem 1:2.

Arsenal zajmuje aktualnie 6. pozycję z 42 punktami na koncie.

Tottenham Hotspur Londyn 2-1 Arsenal Londyn