Debiutujący Jude Bellingham bohaterem El Clasico. Rozstrzygnął gol w 92. minucie

28 paź 2023, 19:12

Już po siedmiu minutach sobotniego El Clasico FC Barcelona objęła prowadzenie. Duma Katalonii, pomimo długiej gry z przewagą jednego gola, przegrała jednak mecz z Realem Madryt. W drugiej połowie dwie bramki dla gości strzelił Jude Bellingham, który został bohaterem meczu. Na boisku ponad pół godziny spędził Robert Lewandowski.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jude Bellingham jest nie do zatrzymania. Dwa gole Anglika

Wszystko zaczęło się znakomicie dla gospodarzy. Błąd w defensywie gości wykorzystał, Ilkay Geundogan już w 6. minucie wpisał się na listę strzelców. Mało brakowało, a po chwili zrobiłoby się 2:0. Tym razem szczęścia spróbował Fermin Lopez, ale nieznacznie się pomylił i futbolówka po jego strzale jedynie obiła słupek. Na przerwę Duma Katalonii schodziła więc z jednobramkową zaliczką.

W 61. minucie na boisku zameldował się Robert Lewandowski. Był to dla Polaka pierwszy mecz po kontuzji. Wejście napastnika niewiele dało jednak Barcelonie, która po zmianie stron zaczęła coraz bardziej cofać się do defensywy. Wykorzystał to Jude Bellingham, który w 68. minucie spotkania strzelił na 1:1. Anglik zdobył pięknego gola uderzeniem zza pola karnego.

Pod koniec meczu 20-latek trafił do siatki po raz drugi. Tym razem Bellingham wykorzystał podanie od Luki Modricia i z najbliższej możliwej odległości pokonał bramkarza Dumy Katalonii. Trafienie Anglika, które zadecydowało, że trzy punkty pojechały do Madrytu, miało miejsce już w doliczonym czasie gry.

Tym samym Real Madryt dogonił Gironę, która do soboty była liderem hiszpańskich rozgrywek. Oba kluby mają w tym momencie po 28 punktów. Duma Katalonii jest trzecia, a na swoim koncie ma 24 oczka.