Der Klasiker dla Bayernu! Borussia rozgromiona, Kane z historycznym rekordem

4 lis 2023, 22:12

Bayern Monachium po raz kolejny z rzędu pokazał wielką klasę w starciu z Borussią Dortmund i pokonał ją na Signal Iduna Park aż 4:0. Niekwestionowanym bohaterem Bawarczyków okazał się Harry Kane, który ustrzelił hat-tricka i zapisał się w historii Bundesligi.

Bayern zdeklasował Borussię

Borussia Dortmund czeka na zwycięstwo nad Bawarczykami od ponad czterech lat. Przed sobotnim hitem 10. kolejki Bundesligi wydawało się, że BVB ma szansę na przerwanie tej passy, jednak już od samego początku spotkania było jasne, że zadanie to będzie wręcz niemożliwe do wykonania.

Po upływie pierwszych 10 minut Bayern prowadził już 2:0, a gole strzelali Dayot Upamecano i Harry Kane. Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do końcowych fragmentów spotkania. Angielski napastnik dał kolejny popis – trafiał do siatki w 72. minucie, a następnie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kompletując tym samym hat-tricka.

Wysoka wygrana pozwoliła Bayernowi Monachium utrzymać pozycję wicelidera Bundesligi ze stratą dwóch punktów do liderującego Bayeru Leverkusen. Borussia Dortmund z kolei zajmuje czwarte miejsce z liczbą 21 “oczek”.

Rekord Kane’a i miejsce w historii Bundesligi

Trzy gole Harry’ego Kane’a sprawiły, że zapisał się on w historii niemieckiej ligi. Nikt wcześniej nie miał bowiem aż 15 goli na koncie po 10 meczach w swoim debiutanckim sezonie. Takiej sztuki nie dokonał nawet Robert Lewandowski, który najwięcej bramek po 10 występach miał w sezonie 2019/20 – było ich 14.

Nikt nie gra tak, jak Jagiellonia. Białystok znów na czele tabeli PKO BP Ekstraklasy