I liga: Derby dla Zawiszy, Olimpia nadal w strefie spadkowej

4 wrz 2015, 20:18

Hit 7. kolejki I ligi nie zawiódł kibiców. W derbach województwa Kujawsko – Pomorskiego nie obyło się bez emocji i bramek. Po szalonym starciu lepsi okazali się gracze Zawiszy Bydgoszcz, którzy wygrali 3:2 (1:1) z Olimpią Grudziądz.

Gospodarze w debiucie nowego trenera – Artura Skowronka, jako pierwsi objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Kamil Kurowski. Na dziesięć minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę do remisu doprowadził jednak Szymon Lewicki.

Szczególnie emocjonująca była jednak końcówka starcia. Najpierw, w 77. minucie Zawisza wyszedł na prowadzenie dzięki bramce Kamila Drygasa, a 180 sekund później było już 3:1 dla bydgoszczan po strzale Miki.

W 82. minucie kontaktową bramkę zdobył z rzutu karnego Marcin Kaczmerek i goście do końca nie byli pewni zgarnięcia kompletu punktów. Olimpię, która nadal znajduje się w strefie spadkowej było stać jednak tylko na 2 gole i trzy “oczka” powędrowały do Bydgoszczy, dając podopiecznym Mariusza Rumaka awans na pozycję lidera.