Derby Katowic dla GKS-u!

24 kwi 2016, 14:27

GKS wygrał z Rozwojem 2:1 w derbach Katowic w spotkaniu 27. kolejki I ligi. Zielono-Żółto-Czarni nie wykorzystali tym samym szansy na wyjście ze strefy spadkowej.

Patrząc na tabelę, faworytem mógł być tylko GKS, który plasował się o 10 pozycji wyżej od rywala. Jednak wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami i tak naprawdę w dzisiejszym spotkaniu wszystko było możliwe.

Lepiej w mecz weszli goście, którzy w 16. minucie, po bramce samobójczej Bartosza Jaroszka, objęli prowadzenie. W 35. minucie jednak zawodnik gospodarzy-Tomasz Wróbel, trafił już do siatki rywala. Gdy wydawało się, że derby zakończą się remisem, na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Grzegorz Goncerz dał wygraną GKS-owi.

Dzięki wygranej GKS awansował na 5. miejsce w tabeli(40 pkt). Rozwój wciąż jest 17.(29 pkt). W następnej kolejce GieKSa podejmie u siebie Drutex-Bytovię Bytów(29.04), zaś podopieczni Mirosława Smyły na wyjeździe zagrają z Zagłębiem Sosnowiec(1.05).

Rozwój Katowice-GKS Katowice 1:2