Derby Krakowa na remis

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:24
10 gru 2016, 22:31

W sobotni wieczór w ramach 19. kolejki  Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków zmierzyła się z Cracovią. Wyrównany mecz derbowy zakończył się remisem 1:1.

Wisła Kraków błyskawicznie otworzyła wynik tego spotkania, już w 3. minucie Petar Brlek zabrał piłkę rywalom, po czym huknął z dystansu w okienko i pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Cracovia najbliżej odrobienia straty była w 16. minucie, jednak pod nogi strzelającego Krzysztofa Piątka rzucił się Łukasz Załuska. Do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła już umieścić piłki w siatce i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Wisły.

W drugiej części spotkania gra obu zespołów była dość nerwowa. Arkadiusz Głowacki w 52. minucie miał doskonałą okazję, aby podwoić przewagę Wisły Kraków, jednak w ostatniej chwili udanie interweniował Grzegorz Sandomierski. Po świetnie przeprowadzonym kontrataku w 66. minucie Marcin Budziński znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Załuską, przegrał jednak ten pojedynek. Płaski strzał pomocnika Pasów zatrzymał bramkarz. Goście poszli za ciosem i dalej atakowali bramkę przeciwnika, aż w 72. minucie udało im się wyrównać po golu Krzysztofa Piątka. Do końca spotkania oba zespoły walczyły o objęcie prowadzenia, jednak żadnemu nie udało się umieścić piłki w siatce i derby Krakowa zakończyły się remisem 1:1.

Bramki: 3′ Brlek, 72′ Piątek.

Żółte kartki: 43′ Steblecki, 70′ Sadlok, 70′ Piątek, 76′ Dąbrowski.