Diamentowa Liga: Adam Kszczot nie zwalnia tempa!

21 sie 2014, 23:45

Adam Kszczot po zdobyciu w Zurychu złotego medalu mistrzostw Europy nie zamierza zwalniać tempa! Tym razem nasz najlepszy 800-metrowiec zwyciężył w konkursie Diamentowej Ligi w Sztokholmie!

Warto wspomnieć także, że na trzeciej pozycji uplasował się nasz drugi reprezentant- Marcin Lewandowski, pechowiec z Zurychu.

Zawodnik RKS Łódź zwyciężył z czasem 1:45:25 i wyprzedził znakomitego reprezentanta Dżibuti Ayanleha Souleimaniego – 1.45,49 oraz wcześniej wspomnianego Lewandowskiego, który minął linię mety 0,27 sekundy po drugim biegaczu.

Reszta Polaków poza Piotrem Liskiem, który w skoku o tyczce był drugi spisała się słabo. Nasz wicemistrz Europy- Paweł Wojciechowski był 5., a brązowy medalista- Tomasz Majewski zaledwie 9. z wynikiem 19,79. Triumfował Amerykanin, Reese Hoffa ?(21,06).

Autor: Damian Wilary