Strona główna Bez kategorii Diamentowa Liga w Lozannie

Diamentowa Liga w Lozannie

Ósmym miastem, które w tym roku gościć będzie Diamentową Ligę jest Lozanna. W Szwajcarii zobaczymy również reprezentantów Polski.

0

 

Paweł Wojciechowski (SB 5.76) oraz Piotr Lisek (SB 5.81) wystąpią w świetnie obsadzonym konkursie skoku o tyczce i zmierzą się z dobrze znanym polskim kibicom Amerykaninem Samem Kendricksem (SB 5.93), mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro Thiago Brazem (SB 5.71) oraz znakomitym Szwedem Armandem Duplantisem, który jako jedyny w tym sezonie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6.00 m.

Adam Kszczot (SB 1:44.74) kolejny raz zmierzy się ze swoim bliskim kolegą z bieżni Marcinem Lewandowskim (1:45.32). Obydwaj średniodystansowcy rywalizowali ostatnio podczas 1 Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Wtedy górą był Kszczot. Być w może w Lonzannie czeka nas rewanż.

Paulina Guba (SB 18.35) kolejny raz stanie do rywalizacji z Niemką Christiną Schwanitz (SB 19.23). W stawce będziemy mieli okazję zobaczyć również Białorusinkę Alionę Dubitskayę (SB 18.98) – triumfatorkę czerwcowego Memoriału Janusza Kusocińskiego, Chase Ealey oraz Danniel Thomas Dodd. Zarówno Amerykanka jak i Jamajka legitymują się w tym sezonie pchnięciami powyżej 19.00 m.

Wracająca do wysokiej formy Kamila Lićwinko (SB 1.92) w Lozannie wystąpi obok niekwestionowanej królowej skoku wzwyż Marii Lasitskene, która skacząc w tym sezonie 2.06 i wyrównując tym samym swój rekord życiowy zawiesiła swoim rywalkom poprzeczkę na kosmicznie wysokim poziomie.

Dwukrotna Mistrzyni Europy z Berlina Justyna Świety Ersetic (SB 50.85) zmierzy się na dystansie jednego okrążenia między innymi ze znakomitą Jamajką Shericką Jackson (SB 49.78) czy reprezentantką Bahrajnu Salwą Eid Naser (SB 50.13).

Biorąc pod uwagę zestawienie zawodników w Lozannie czeka nas niezwykle zacięta rywalizacja. Najlepsi lekkoatleci zmierzą się w dwudziestu konkurencjach. Transmisja z Lozanny już dzisiaj  od 20:00 w Polsacie Sport.

 

Komentarze