Dobra gra i zwycięstwo Piasta w sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:36
6 lip 2016, 19:36

Piast Gliwce rozegrał w środę o godzinie 17, mecz towarzyski z Sigmą Ołomuniec. Drużyna z Czech uległa “Piastunkom” 2:1.

Od pierwszej minuty gliwiczanie mieli wszystko pod kontrolą. Kontrolowali przebieg meczu, odpierali ataki ze strony Sigmy i co chwila stwarzali groźne sytuacje pod bramką czeskiej drużyny. Już w 20 minucie Marcin Pietrowski ukąsił bramkarza rywali płaskim strzałem po podaniu Barisicia. Po objęciu prowadzenia przez Piasta, Czescy zawodnicy zaczęli więcej starań wkładać w ofensywę i wychodziło im to naprawdę dobrze, sparing zaczął być o wiele bardziej wyrównany niż przed trafieniem pomocnika. Jednak pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando polskiej drużyny.

Druga połowa zaczęła się atakami Sigmy Ołomuniec. Czesi starali się zagrozić Piastowi atakiem pozycyjnym. Jednak to znów Piast z kontrataku podwyższył swoje prowadzenie. W 66 minucie na 2:0 ładną akcję zwieńczył strzałem Tomasz Mokwa. Mimo kolejnych ataków ze strony naszych sąsiadów z południa, nie potrafili oni strzelić bramki kontatkowej. Aż do 80 minuty, w której to strzał na gola zamienił Ales Skerle, czyli nominalny obrońca Sigmy. Do końca meczu mimo starań zawodników z Ołomuńca, oprócz dwóch żółtych kartek otrzymanych przez rywali Piasta nic się nie wydarzyło.

Piast Gliwice – Sigma Ołomuniec 2:1 (1:0)

Piast Gliwice: Rusov (46′ Szmatuła) – Szeliga (86′ Budzik), Pietrowski, Hebert, Mraz (76′ Flis) – Mak (46′ Gardvainis), Murawski (78′ Sapała), Bukata (46′ Mokwa), Zivec (68′ Moskwik) – Jankowski (65′ Badia), Barisić (46′ Korun).

Sigma Ołomuniec: Buchta – Hala, Sindelar (46′ Sterba), Skerle, Veprek (60′ Jemelka) – Zahradnicek (61′ Stepan), Petr, Habusta, Sladky, Falta (60′ Buchvaldek) – Yunis (46′ Park).

Bramki: 20′ Pietrowski, 66′ Mokwa – 80′ Skerle