Dobra passa płockiej Wisły

12 wrz 2015, 23:51

W rozgrywkach piłkarskiej I ligi Wisła Płock pokonała pogrążoną w kryzysie Olimpię Grudziądz 3:0 (1:0) na własnym boisku. Jest to trzecie ligowe zwycięstwo Wisły z rzędu.

Od początku tego pojedynku to piłkarze Wisły przeważali, jednak pierwszą bramkę zdobyli na minutę przed zejściem na przerwę. Arkadiusz Reca wygrał pojedynek z obrońcą Olimpii, a dograną piłkę do pustej bramki umieścił Mikołaj Lebedyński.

W drugiej połowie Wisła kontynuowała dobrą grę i zdobyła kolejne bramki. Na 2:0 wynik spotkania podwyższył przebywający od trzech minut na murawie Jakub Bąk. Rezerwowy Wisły wykorzystał podanie Iliewa.

Kiedy wydawało się, że wyniku już nie ulegnie zmianie gości dobił strzałem z bliska kolejny rezerwowy Patryk Stępiński.

Wisła Płock – Olimpia Grudziądz 3:0 (1:0).

Lebedyński 44′, Bąk 68′, Stępiński 90+3′

Wisła: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Przemysław Szymiński, Marko Radić, Damian Piotrowski (Jakub Bąk 65′), Maksymilian Rogalski, Wojciech Łuczak, Dimitar Iliew, Arkadiusz Reca (Patryk Stępiński 72′), Mikołaj Lebedyński (Lukas Kubus 87′).

Olimpia: Bartosz Fabiniak – Marcin Woźniak, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bucko, Paweł Kowalczyk, Wojciech Reiman (Fabian Pawela 75′), Marcin Smoliński, Kamil Kurowski, Marcin Kaczmarek, Patryk Skórecki (Adam Banasiak 62′), Adam Cieśliński (Donald Djousse 46′).