Strona główna Koszykówka Europejskie puchary Dobry mecz i porażka Turowa!

Dobry mecz i porażka Turowa!

0

Mistrzowie Polski przegrali u siebie z EA7 Emporio Armani Mediolan. Szkoda, bo PGE Turów Zgorzelec znowu był bardzo blisko drugiego zwycięstwa w Eurolidze. Polski zespół pożegnał się dziś z tymi prestiżowymi rozgrywkami. 

Pierwsze dwie kwarty w wykonaniu Zgorzelczan były dość słabe, nie pokazali nic specjalnego, przegrali obie kwarty. Mimo, że mecz był dość wyrównany to właśnie goście w nich dominowali. Gospodarze na trzecią kwartę wyszli zupełnie odmienieni, wygrali ją 27:25, momentami zbliżali się na jedynie kilka punktów do rywali. Ostatnia już, czwarta kwarta rozpoczęła się dla Mistrzów Polski bardzo dobrze, cały czas był nadzieja na wygranie tego spotkania. Na minutę przed końcem Turów miał jedynie punkt straty, jednak nic nam to nie dało. Porażka 101-96 na pożegnanie z Euroligą.

PGE Turów Zgorzelec zagra w grupie L fazy Last 32 Pucharu Europy. Jednym z rywali mistrzów Polski będzie Telenet Ostenda z Mateuszem Ponitką i J.P. Princem w składzie. Mateusz w Eurolidze notuje średnio 8.5 pkt na mecz, za to J.P. Prince aż 17.1 punktu! Czy Turów ma szansę wyjść z tej grupy? Zobaczymy!

Grupa Mistrzów Polski:

PGE Turów Zgorzelec
Telenet Ostenda
Baloncesto Sewilla
Lietuvos Rytas Wilno

Piotr Jankowski