Dobry mecz w Białymstoku. Jagiellonia triumfuje nad ŁKS-em

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:10
3 lis 2019, 14:43

Jagiellonia Białystok zwyciężyła 2:0 z ŁKS-em Łódź, po bramkach Bartosza Kwietnia i Patryka Klimali. Obie drużyny rozegrały jednak naprawdę przyzwoite spotkanie i mogą schodzić z boiska z podniesionymi głowami. O bramkach zdecydowały głównie indywidualne błędy łódzkich defensorów.

Już od pierwszych minut spotkanie toczyło się na wysokim tempie i oba zespoły szybko stworzyły groźne sytuacje. Bardzo aktywny był Patryk Klimala, groźnie uderzał także Piotr Pyrdoł. Wydawało się, że bramki to kwestia czasu, ale na te trzeba było poczekać aż do drugiej połowy. Jeszcze w pierwszej części spotkania sędzia Paweł Gil odgwizdał rzut karny dla Jagiellonii, jednak po konsultacji z VAR-em słusznie zdecydowano się go anulować.

Pierwsza połowa stała na naprawdę wysokim poziomie piłkarskim, ale najważniejsze rzeczy wydarzyły się po zamianie stron. W 64. minucie Martin Pospisil dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Bartosza Kwietnia, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. Piłkarze ŁKS-u mogli mieć jeszcze nadzieje na powrót do remisu, ale stracili je w 78. minucie. Sobociński fatalnie wybił piłkę prosto w Jesusa Imaza. Ten dograł do niepilnowanego Patryka Klimali, który z bliska pokonał Arkadiusza Malarza. W doliczonym czasie drugiej połowy drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik obejrzał Maksymilian Rozwandowicz i klub z Łodzi ostatnie sekundy musiał dogrywać w dziesiątkę.

Oba zespoły pokazały, że potrafią ładnie i technicznie grać w piłkę, jednak to Jagiellonia była bardziej konkretna i po prostu skuteczniejsza. Dzięki temu gospodarze znaleźli się na szóstej lokacie w tabeli, a goście zostają na trzynastym miejscu.

Jagiellonia Białystok 2:0 ŁKS Łódz

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz, Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Bartosz Kwiecień, Bodvar Bodvarsson, Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Tomas Prikryl, Jesus Imaz, Juan Camara, Patryk Klimala.

ŁKS Łódź: Arkadiusz Malarz, Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Dani Ramirez, Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Michał Trąbka, Piotr Pyrdoł, Łukasz Sekulski.