Dobry mecz w wykonaniu Glika. Benevento bliżej finału baraży o awans

18 maj 2022, 02:12

Benevento pokonało na swoim stadionie Pisę 1:0 w pierwszym meczu półfinałowym baraży, których stawką jest awans do Serie A. Kamil Glik rozegrał bardzo dobry mecz i przyczynił się do zachowania czystego konta przez drużynę.

Benevento – Pisa: wygrana gospodarzy i pełny mecz Glika

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet Reprezentant Polski na dobre wrócił do składu Benevento po kontuzji i wspólnie z całą drużyną zamierza powrócić do Serie A. Cztery dni po jednobramkowym zwycięstwie z Ascoli przyszedł czas na identyczną, skromną wygraną z Pisą.

Kamil Glik kolejny raz był ważnym punktem formacji obronnej. Porównując jego statystyki z poprzednim występem widać znaczną różnicę w celności podań (98%, w meczu z Ascoli tylko 62%) oraz ilości strat piłki (2 straty, 8 przeciwko Ascoli).

Benevento przez całe spotkanie było częściej w posiadaniu piłki i częściej tworzyło sytuacje bramkowe. Mimo wszystko długo nie mogli wyjść na prowadzenie. Jedną z okazji miał Glik, ale piłka po jego strzale w 20. minucie przeleciała wysoko nad bramką. Pod koniec pierwszej połowy świetną szansę na gola dla gospodarzy miał z kolei Lapadula, ale zmarnował sytuacje.

Udało mu się jednak trafić do siatki w 85. minucie meczu. Tym sposobem Peruwiańczyk zapewnił Benevento zwycięstwo 1:0. Polak pomimo niestrzelonej bramki zapisał się w notesie sędziego z żółtą kartką.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Zawodnicy Fabio Caserty mogą czuć mały niedosyt, że nie udało im się zdobyć większej zaliczki przed rewanżem. Drugie, decydujące spotkanie o tym, kto zagra w finale baraży z Brescią lub Monzą już w sobotę 21 maja o godzinie 18:00.