Dobry mecz Zawiszy. Wysoka wygrana ze Stomilem

27 wrz 2015, 19:43

Zawisza Bydgoszcz pokonał u siebie Stomil Olsztyn 3:0 (1:0) w 10. kolejce I ligi. Dwie bramki dla Bydgoszczan zdobył Szymon Lewicki, a jedno trafienie dołożył Sylwester Patejuk.

Przez całą pierwszą połowę to drużyna Zawiszy kontrolowała wydarzenia na boisku. Stomil stwarzał zagrożenia tylko po stałych fragmentach gry. Jednak pierwszą bramkę zobaczyliśmy dopiero w 43. minucie. Świetną akcję Zawiszy zakończył uderzeniem głową Szymon Lewicki po dośrodkowaniu Krzysztofa Nykiela i mieliśmy 1:0. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej połowie było podobnie jak w pierwszej. To Zawisza prowadził grę i dochodził do sytuacji bramkowych. Jedną z takich wykorzystał w 62. minucie spotkania Sylwester Patejuk. Skorzystał z świetnego dośrodkowania z rzutu wolnego i głową wpakował piłkę do bramki Stomilu. Po tym trafieniu do głosu doszli zawodnicy z Olsztyna jednak nie udało im się zdobyć choćby honorowego trafienia. To co nie udało się Stomilowi to udało się Zawiszy. W 81. minucie drugie trafienie dzisiejszego dnia zaliczył Szymon Lewicki po podaniu Jakuba Smektały. Wynik już się nie zmienił, Zawisza wysoko wygrał ze Stomilem i awansował na drugie miejsce w tabeli I ligi.

Zawisza Bydgoszcz – Stomil Olsztyn 3:0 (1:0)