Dobry początek trenera Podolińskiego

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:19
26 wrz 2015, 17:51

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:2 w meczu 10. kolejki Ekstraklasy. Był to debiut jako trenera Górali Roberta Podolińskiego.

Od początku spotkania to goście próbowali się dłużej utrzymywać przy piłce. Jednak to podopieczni Jurija Szatałowa po jedenastu minutach objęli prowadzenie. Lukáš Janič sfaulował w polu karnym Łukasza Mierzejewskiego, a jedenastkę na bramkę zamienił Tomasz Nowak. 10 minut później mieliśmy drugi rzut karny, tym razem w drugą stronę. Mateusz Szczepaniak został sfaulowany w “szesnastce”. Do piłki podszedł Adam Mójta, który pewnie uderzył w środek bramki Silvio Rodicia. 1:1.

Trzy minuty później Górnik po raz drugi mógł wyjść na prowadzenie. Nowak strzelił na bramkę, a Emilijusa Zubasa uratował jedynie słupek! W 34. minucie po raz kolejny wielkie szczęście litewskiego goalkeepera gości. Mierzejewski strzela głową, a piłka znowu zatrzymuje się tylko na obramowaniu bramki. W doliczonym czasie gry Mateusz Możdżeń próbował zaskoczyć Rodicia, jednak Chorwat dobrze poradził sobie z tą piłką. Koniec pierwszej części.

Po dziesięciu minutach drugiej części na prowadzenie wyszli podopieczni debiutującego jako trener Podbeskidzia Roberta Podolińskiego. Adam Pazio świetnie dośrodkował, a Mateusz Szczepaniak głową precyzyjnie umieścił piłkę w siatce. Od 73. minuty Górnik musiał sobie radzić w dziesiątkę. Bartosz Śpiączka otrzymał drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę, po faulu na Nowaku. Do końca meczu gospodarzom nie udało się wyrównać, a Podbeskidzie też nie paliło się zbytnio, żeby przejąć inicjatywę. 1:2 i bardzo udany debiut trenera Podolińskiego.

Podbeskidzie po tym zwycięstwie awansowało na 13. miejsce w ligowej tabeli. Po dziesięciu kolejkach na koncie ma 10 pkt. Górnik jest 10. i ma o trzy punkty więcej od Górali. W następnej kolejce podopieczni trenera Podolińskiego pojadą do Kielc na mecz z Koroną(03.10), zaś Jurij Szatałow ze swoimi piłkarzami w następnej kolejce w Mielcu zmierzy się z Termaliką(również 03.10).

Górnik Łęczna-Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2
T.Nowak 11′(k)-A. Mójta 21′(k), M. Szczepaniak 55′

Górnik:Silvio Rodić-Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Lukáš Bielák, Leândro-Paweł Sasin (62′ Jakub Świerczok), Tomasz Nowak, Łukasz Tymiński, Grzegorz Bonin, Grzegorz Piesio (79′ Jan Bednarek)-Bartosz Śpiączka

Podbeskidzie:Emilijus Zubas-Adam Pazio, Krystian Nowak, Kristián Kolčák, Adam Mójta-Jakub Kowalski (87′ Fabian Hiszpański), Mateusz Możdżeń, Marek Sokołowski, Mateusz Szczepaniak, Lukáš Janič (67′ Adam Deja)-Róbert Demjan (82′ Dariusz Kołodziej)