Dodatkowe zgrupowanie kadry? Michał Probierz ma pomysł na nowy rok

22 lis 2023, 15:13

Drużyna prowadzona przez Michała Probierza rozegra w marcu baraże do mistrzostw Europy 2024. Opiekun kadry narodowej ma jednak pomysł, aby część piłkarzy spotkała się już wcześniej. Selekcjoner chciałby, aby jego piłkarze rozegrali dodatkowy w styczniu dodatkowy mecz towarzyski.Zgrupowanie w styczniu tylko z piłkarzami z Ekstraklasy

Spotkanie Polska – Estonia w ramach barażów o EURO 2024 odbędzie się dopiero 21 marca 2024 roku. Pięć dni później zwycięzca tego meczu zagra w finale o awans na czempionat Starego Kontynentu. Wydawało się, że piłkarze pod wodzą Michała Probierza będą mieli więc okazje popracować dopiero pod koniec zimy.

Okazuje się, że może dojść do dodatkowego zgrupowania w styczniu. W tym mieliby wziąć udział jednak nie wszyscy zawodnicy, a jedynie ci, którzy grają w PKO BP Ekstraklasie. Spotkanie miałoby odbyć się w Turcji, gdzie w przerwie zimowej będą trenować zespoły występujące w polskiej lidze.

Zrodził mi się pomysł, żeby udało się zrobić krótkie zgrupowanie z polskimi zawodnikami. Mowa o takim trzydniowym spotkaniu w Turcji. Muszę jednak porozmawiać z prezesem i trenerami klubowymi uzgodnić. Nie chcę, żeby im to przeszkodziło w planach. Wiem, bo sam byłem w klubie, że to może być problem – powiedział Probierz w rozmowie z “Kanałem Sportowym”.

Warto dodać, że taka sytuacja miała już miejsce w styczniu 2014 roku. Wówczas drużyna narodowa prowadzona przez Adama Nawałkę zmierzyła się z Norwegią i Mołdawią. To również był spotkania, które odbył się poza terminami ustalonymi przez FIFA.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA