Dolcan Ząbki pokonał Wigry Suwałki

27 wrz 2015, 14:34

Ekipa prowadzona przez Dariusza Dźwigałę odniósł kolejne zwycięstwo w 1. lidze. Tym razem w meczu wyjazdowym pokonał drużynę Wigry Suwałki 1:0.

Pierwszą okazję na zdobycie bramki w tym spotkaniu miała drużyna gości. Gąska przechwycił piłkę w okolicach pola karnego, ale czujne w bramce zachował się golkiper gości i zdołał wyprzedzić zawodnika z Suwałk. W pierwszej połowie zobaczyliśmy jeszcze tylko jedną akację po której piłka mogła wylądować w siatce. Po dobrym zagraniu zawodnika Dolcau za obrońców piłkę z woleja uderzał Świerblewski, bramkarz gospodarzy z problemami ale w końcu złapał piłkę. Na przerwę zawodnicy schodzili bezbramkowo remisując.

Szybko po wznowieniu gry Wigry mogły objąć prowadzenie. Bogusz przedarł się w pole karne i oddał uderzenie, lecz piłka minęła słupek i wyszła na aut bramkowy. W 64 minucie padła bramka dla gości. Po świetnie wyprowadzonej kontrze lewym skrzydłem, w sytuacji sam na sam znalazł się Kądzior i pewnie ją wykorzystał umieszczając piłkę pomiędzy słupkami bramki strzeżonej przez Zocha. Kilka chwil później mogło być już 2 do 0 dla Dolcanu. Piłkę w polu karnym przyjmował Krzywicki, lecz w jego uderzeniu zabrakło dokładności i piłka odbiła się od słupka. W końcówce Świerblewsk obejrzał dwie żółte kartki w przeciągu 2 minut a w konsekwencji sędzia główny odesłał go na trybuny. 6 minut gry w przewadze nie wystarczyło drużynie z Suwałk odrobić strat i mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 1 do 0.

Wigry Suwałki – Dolcan Ząbki 0:1 (0:0)

Składy:
Wigry: Hieronim Zoch – Artur Bogusz, Adrian Karankiewicz, David Makaradze, Bartłomiej Kalinkowski, Maciej Wichtowski, Jakub Bartkowski, Damian Gąska, Mateusz Żebrowski, Łukasz Hanzel, Tomasz Jarzębowski (k)
Rezerwowi: Karol Salik, Dominic Szyszka, Piotr Ruszkul, Łukasz Moneta, Bartosz Biel, Kamil Lauryn, Kamil Adamek

Dolcan: Mateusz Krzyczka – Piotr Klepczarek (k), Piotr Petasz, Mateusz Wieteska, Paweł Tarnowski, Daniel Feruga, Damian Kądzior, Szymon Matuszek, Bartosz Osoliński, Igor Sapała, Damian Świerblewski
Rezerwowi: Maciej Humerski, Michał Bajdur, Adrian Ligienza, Daniel Gołębiewski, Aleksander Jagiełło, Marcin Krzywicki, Damian Jakubik

Sędziowie: Tomasz Radkiewicz (główny), Arkadiusz Śpiewak, Michał Hankiewicz, Adrian Różycki – techniczny (Łódzki ZPN)